wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-17| Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

Kto opracuje system wykrywania zmian pokrycia terenu dla NCBR?

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) zaprasza do udziału w dialogu technicznym wykonawców zainteresowanych opracowaniem systemu wykrywania zmian pokrycia terenu z wykorzystaniem informatycznych narzędzi sztucznej inteligencji, Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) oraz zobrazowań satelitarnych.


Kto opracuje system wykrywania zmian pokrycia terenu dla NCBR? <br />
Mapa pokrycia terenu CLC2006 (Źródło: GIOŚ)
Mapa pokrycia terenu CLC2006 (Źródło: GIOŚ)

NCBR informuje przy tym, że dialog techniczny poprzedza planowane postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego i wyłonienie wykonawcy lub wykonawców, którzy opracują i dostarczą taki system w ramach prac B+R. Celem dialogu technicznego jest dostarczenie wskazówek i informacji niezbędnych do określenia opisu przedmiotu zamówienia oraz sformułowania specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ), w tym również warunków kontraktowych.

Dialog techniczny będzie prowadzony wspólnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (w związku z realizacją wspólnego projektu). NCBR spodziewa się, że umożliwi on uzyskanie niezbędnych informacji technicznych w dziedzinie systemów wykorzystujących sztuczną inteligencję, bezzałogowe statki powietrzne oraz zobrazowania satelitarne w celu rozpoznawania i monitorowania zmian pokrycia terenu.

Jak czytamy w ogłoszeniu NCBR, celem dialogu technicznego będzie również uzyskanie informacji o najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych dostosowanych do potrzeb rynku, które umożliwią realizację celów programu w ramach dostępnego budżetu oraz planowanego harmonogramu. Dialog ma również na celu zbadanie możliwości wykonawców w zakresie przeprowadzenia prac B+R, preferowanych warunków płatności oraz innych istotnych warunków kontraktowych.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju planuje przeprowadzenie dialogu w styczniu i lutym br. w Warszawie, w siedzibie NCBR bądź w innym miejscu uzgodnionym z zainteresowanym wykonawcą na terenie Polski. W przypadku dużej liczby zgłoszeń dialog będzie przedłużony do marca 2020 r.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS