wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-16| Geodezja, GIS

GUGiK wyróżnia serwis nLocator

Choć w zorganizowanym przez głównego geodetę kraju konkursie „Sprzedawaj z Geoportalem” nie przyznano nagród głównych, postanowiono wyróżnić serwis nLocator za bardzo pomysłowy sposób wykorzystania usług sieciowych GUGiK.


GUGiK wyróżnia serwis nLocator
GUGiK wyróżnia serwis nLocator

Konkurs skierowany był do pośredników w sprzedaży nieruchomości, którzy w swoich serwisach internetowych w kreatywny sposób wykorzystują możliwości udostępniane przez Geoportal.gov.pl. Jak jednak wyjaśnia GUGiK, nie wyłoniono żadnych laureatów, gdyż nadesłane prace nie spełniały wymogów postawionych w konkursie.

Komisja konkursowa postanowiła jednak wyróżnić Tomasza Gajewskiego – twórcę serwisu nLocator.com. Jego rozwiązanie doceniono za bardzo pomysłowy sposób wykorzystania kilku funkcjonalności związanych z usługami sieciowymi udostępnionymi przez GUGiK. Serwis zapewnia przejrzysty i intuicyjny sposób wyszukiwania działki za pomocą identyfikatora bądź obrębu i numeru działki – ocenia Urząd. Po wybraniu interesujących działek użytkownik ma opcję wizualizacji 3D oraz zaplanowania zagospodarowania przestrzennego poprzez dodanie obiektów takich jak budynek czy obiekty zieleni. Inną opcją jest przygotowanie oferty sprzedaży. Wybierając ją automatycznie, mamy możliwość wykorzystania przypisanych do działek atrybutów, jakimi są numer działki oraz powierzchnia, a także dodania własnych danych, jak status dostępności działki oraz najważniejszy atrybut – cena. Do tak przygotowanej oferty generowany jest widok mapy z wyróżnionymi działkami będącymi przedmiotem oferty.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS