wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-15| Geodezja, Ludzie

Zmarł Krzysztof Rogala [aktualizacja]

14 stycznia w wieku 60 lat zmarł Krzysztof Rogala, wiceprezes Geodezyjnej Izby Gospodarczej, współwłaściciel firmy Progeo Katowice.


Zmarł Krzysztof Rogala [aktualizacja]

Krzysztof Rogala urodził się 21 grudnia 1959 r. Od wielu lat związany z Geodezyjną Izbą Gospodarczą, zasiadał w Radzie Izby, był wiceprezesem GIG. Z ramienia tej organizacji działał m.in. w zespole doradczym ds. rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii powołanym przez ministra infrastruktury i budownictwa, a ostatnio w komitecie wykonawczym Porozumienia Apel 45. Był współinicjatorem i organizatorem Porozumienia oraz przewodniczącym KW.

Był członkiem Rady Społeczno-Programowej Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a także działaczem społecznym przy Technikum Geodezyjnym w Katowicach (m.in. członkiem Komisji Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, opiekunem i organizatorem corocznych praktyk zawodowych uczniów, w 2005 r. uhonorowany tytułem „Przyjaciel Szkoły”).

W GIG aktywnie działał na rzecz poprawy uregulowań prawnych związanych z wykonywaniem zawodu geodety. Był rzecznikiem jednoczenia się reprezentacji środowiska geodezyjnego (Apel 45) i utworzenia samorządu zawodowego. Do końca swoich dni był wielkim społecznikiem zaangażowanym w problemy geodetów i geodezji.

Rodzinie i Bliskim składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia. Łączymy się w żałobie ze wszystkimi pogrążonymi w smutku.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona 18 stycznia o godzinie 10.00 w kościele p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach – Piotrowicach (ul. Radockiego 251).
Pochówek nastąpi po mszy na cmentarzu w Katowicach przy ul. Francuskiej około godziny 11.00.

Geodezyjna Izba Gospodarcza


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą. Pan Krzysztof zawsze dbał o najwyższe standardy oraz zawsze chętnie pomagał. Głęboko wierzę, że będzie wspomagał nas teraz tam z góry, podczas tych trudnych miesięcy, kiedy to ujawnione zostaną afery korupcyjne.Cześć jego pamięci.
 3 
odpowiedz zgłoś
Zdecydowanie za wcześnie Trudno znaleźć tak oddanego sprawom geodezji człowieka. Krzysztof kochał ten zawód i starał się w swej działalności oddać wszystkie siły dla jego doskonalenia.Pracowaliśmy wspólnie od chwili powstania GIG i zawsze nie szczędził czasu na konstruktywne dyskusje i na podejmowanie i realizację wielu zadań. Wiadomość o Jego śmierci była dla mnie strasznym ciosem.Byłem pewien, że wygra z tą niszczycielską chorobą.Kilkanaście dni temu starałem się podtrzymać Go na duchu.Niestety nie dał rady.Krzysiu będzie nam Ciebie bardzo brakować.Musisz koniecznie tam z góry wspomagać ten piękny zawód i doprowadzić do jego odnowy. Zonie i całej Rodzinie składam najserdeczniejsze wyrazy współczucia.
 5 
odpowiedz zgłoś
Człowiek, który łączył, a nie dzielił. Bardzo ciepła osoba. Cześć jego pamięci [i].
 4 
odpowiedz zgłoś
Wyrazy współczucia bardzo aktywny człowiek, zaangażowany sercem w geodezję
 3 
odpowiedz zgłoś
To bardzo smutne, Widzieliśmy się na 100-leciu AGH, chciał jeszcze tyle zrobić... Cześć jego pamięci!
 3 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS