wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-15| Teledetekcja, Imprezy

O wykorzystaniu danych satelitarnych w teledetekcji środowiska

Ruszył nabór na warsztaty projektu Akademickich Partnerstw Międzynarodowych (NAWA) pod hasłem „Remote Sensing of Environment” na temat wykorzystania danych satelitarnych w teledetekcji środowiska.


O wykorzystaniu danych satelitarnych w teledetekcji środowiska
Warsztaty odbędą się w dniach 18-20 marca br. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Wydarzenie organizuje Instytut Geodezji i Geoinformatyki UPWr przy wsparciu Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) oraz Copernicus Research and User Support (RUS).

Kurs będzie składał się z części teoretycznej (18 marca) obejmującej wprowadzenie do obserwacji Ziemi, teledetekcji radarowej, satelitarnej interferometrii radarowej (InSAR) i polarymetrii oraz z części praktycznej obejmującej ćwiczenia związane z wykorzystaniem danych satelitarnych w teledetekcji środowiska (19-20 marca), które będą dotyczyły: deformacji terenu związanych z eksploatacją zasobów naturalnych i z trzęsieniami ziemi, monitorowania zasiewów oraz monitorowania obszarów miejskich.

Warsztaty będą opierały się na danych Copernicus (RUS Training Courses) i innych niż Copernicus (ćwiczenie ESA z wykorzystaniem polarymetrii). RUS Copernicus zapewni 4 sesje szkoleniowe, których uczestnicy uzyskają dostęp do maszyny wirtualnej z własnego laptopa lub komputera stacjonarnego w celu wykorzystania otwartych zestawów narzędzi dostępnych w środowisku RUS do pobierania i przetwarzania danych Sentinel. Z kolei ESA zapewni wykłady teoretyczne i sesję praktyczną związaną z wykorzystaniem polarymetrii (przy użyciu PolSARpro).

Wykładowcami będą doświadczeni pracownicy ESA (dr Francesco Sarti oraz dr Magdalena Fitrzyk) oraz RUS Copernicus (Miguel Castro Gómez oraz Tereza Šmejkalová).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, natomiast liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegóły
Zapisy

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS