wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-14| GIS

Mazowsze: wyniki przetargu na VI turę cyfryzacji

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego rozstrzygnął przetarg na cyfryzację danych PZGiK szczebla powiatowego w celu ich publikacji w ramach projektu „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji” (Projekt ASI) współfinansowanego ze środków EFRR w ramach RPO Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Szacunkowa wartość zamówienia wynosiła 4,7 mln zł.


Mazowsze: wyniki przetargu na VI turę cyfryzacji

Jak już informowaliśmy, przetarg wzbudził niewielkie zainteresowanie. Wystartowało w nim 5 firm/konsorcjów: SKB GIS Olsztyn, Trans-Geo Radzanów, Geokart-International Rzeszów, fix XYZ Szczecin wraz z Geo-Gis-Projekt Nowogard, SH-INFO System Chorzów. Złożyły one swoje propozycje dla czterech z dziewięciu części, tj. dotyczących: modernizacji PZGiK dla Iłży (cz. I), modernizacji osnowy w powiecie radomskim (II), skanowania w powiecie radomskim (III) oraz przeliczenia osnowy wysokościowej w powiecie szydłowieckim (VI). Zabrakło za to chętnych dla części dotyczących modernizacji PZGiK dla gmin: Chlewiska, Szydłowiec, Puszcza Mariańska, Radziejowice oraz Wiskitki (powiaty szydłowiecki i żyrardowski).

Jak dotąd podpisano zaledwie jedną umowę. Zamówienie dla części III zrealizuje firma SH-INFO System z Chorzowa za 200 tys. zł brutto. Dla części II dopiero 19 grudnia wybrano najkorzystniejszą ofertę, złożyła ją spółka Geokart-International Rzeszów, która jest gotowa wykonać modernizację osnowy za 563,3 tys. zł brutto i jej oferta mieści się w budżecie zamawiającego.

Dla pozostałych części postępowanie unieważniono. Dla części IV, V, VII, VIII i IX nie było ofert. Dla części I i VI oferty złożyła jedynie spółka Trans-Geo Radzanów, ale w obu przypadkach znacznie przekraczały one budżet zamawiającego i ten nie zdecydował się go zwiększyć (dla części I było to 2,2 mln zł przy budżecie 1,2 mln zł, a dla części VI – 55 tys. zł, podczas gdy zamawiający zarezerwował na ten cel 21,6 tys. zł).

Zamówienie jest częścią projektu „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji” (Projekt ASI) współfinansowanego ze środków RPO Województwa Mazowieckiego. W jego ramach ogłoszono już 7 tur cyfryzacji danych PZGiK podzielonych odpowiednio na 16, 13, 4, 7, 18, 9 i 14 części.

Przypomnijmy, że w I transzy podpisano 16 umów, z kolei w II zawarto 3 kontrakty oraz unieważniono 10 części (głównie z powodu braku ofert). W przypadku III tury podpisano dwa kontrakty, a wcześniej dokonano unieważnienia dwóch części. Jeśli zaś chodzi o turę IV, to na 22 części umowy podpisano tylko w przypadku 4 części, a 18 unieważniono głównie z powodu braku ofert, choć w kilku przypadkach również z powodu zbyt drogich propozycji cenowych. Z kolei dla V tury podpisano umowy dla 8 części, dla 5 nie było ofert, dla kolejnych 4 zamawiający nie mógł zwiększyć budżetu, a dla 1 części postępowanie unieważniono, gdyż wybrany wykonawca nie przedłużył okresu ważności wadium i nie wniósł nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. W trakcie rozstrzygnięć (w połowie grudnia wyłoniono najkorzystniejsze oferty dla niektórych części) jest natomiast VII tura cyfryzacji.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS