wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-14| GIS, Mapy, Kataster

Nowości na śląskim geoportalu

Geoportal Województwa Śląskiego ORSIP w ostatnim czasie został wzbogacony o nową aplikację mapową – „Obszar ograniczonego użytkowania i bezpieczeństwo wokół Lotniska Katowice–Pyrzowice”, z kolei mapa przedstawiająca epicentra wstrząsów uzupełniona została o dane z 2019 roku.


Nowości na śląskim geoportalu
Nowości na śląskim geoportalu
Nowości na śląskim geoportalu

Aplikacja mapowa dotycząca lotniska przedstawia powierzchnie ograniczające wysokość zabudowy i obiektów naturalnych, obszary z ograniczeniami dotyczącymi hodowli ptaków, obszar ograniczonego użytkowania, strefy użytkowania bezzałogowych statków powietrznych (UAV) dla Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice” w Pyrzowicach (Katowice Airport).

Jak informują administratorzy ORSIP, dane zostały opracowane na podstawie załączników do uchwały nr IV/53/12/2014 Sejmiku Województwa Śląskiego z 25 sierpnia 2014 r. w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania dla Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice” w Pyrzowicach oraz na podstawie informacji o bezpieczeństwie wokół lotniska zamieszczonych na stronie internetowej Lotniska Katowice–Pyrzowice.

Aplikację wzbogacono o warstwy dotyczące: miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego – usługa WMS Krajowa Integracja Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego (KIMP), ewidencji gruntów – Krajowa Integracja Ewidencji Gruntów (KIEG) udostępniane przez GUGiK (geoportal.gov.pl), a także granice gmin oraz dodatkową warstwę przedstawiającą ewidencję gruntów w postaci usługi WMS – LPIS. Informacje na temat konkretnego obszaru w zalezności od warstwy wyświetlają się po przybliżeniu się do danego obszaru lub po kliknięciu w wybraną strefę na mapie.

Natomiast 145 to liczba wstrząsów zarejestrowanych w 2019 roku przez Górnośląską Regionalną Sieć Sejsmologiczną Głównego Instytutu Górnictwa. Lokalizacja ich epicentrów w latach 2010-2019 jest widoczna w aplikacji ORSIP na specjalnie przygotowanej mapie. Ze wzbogacającego mapę wykresu można się z kolei dowiedzieć, że była to najmniejsza liczba wstrząsów w ciągu roku w całym badanym okresie.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS