wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-13| GIS, Mapy

Pobieranie danych planistycznych na geoportalu Inspire Hub

Na ogólnopolskim portalu mapowym mapa.inspire-hub.pl prowadzonym przez firmę GIAP dostępna jest nowa funkcja „Dla Geodetów”.


Pobieranie danych planistycznych na geoportalu Inspire Hub
Pobieranie danych planistycznych na geoportalu Inspire Hub <br />
Gminy, dla których dostępna jest funkcja
Gminy, dla których dostępna jest funkcja

Po wskazaniu działki system pozwala pobrać dane wektorowe miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (przeznaczenia, dodatkowe informacje punktowe/liniowe/powierzchniowe) w różnych formatach (DXF, GML, KML, SHP) oraz układach współrzędnych (w tym 2000 i 1992). Oprócz mechanizmu pobierania danych dla wybranej działki, portal udostępnia też usługi sieciowe WMS oraz WFS, które dostarczają dane również dla całych terenów miast i gmin.

W ocenie GIAP funkcja zdecydowanie ułatwi codzienną pracę wielu przedsiębiorcom, inżynierom oraz inwestorom, którzy planują i tworzą cyfrowe projekty nieruchomości. Do korzystania z narzędzia spółka zachęca także uczelnie oraz studentów, którym może się ono okazać przydatne chociażby w pisaniu prac dyplomowych.

Funkcja dostępna jest dla wszystkich gmin, które publikują dane przestrzenne na portalu mapowym Inspire Hub (ich mapę przedstawia rys. obok).

Źródło: GIAP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
No Super! O kant d..y rozbić takie dane skoro na wejściu dostajesz: "Pamiętaj, że prezentowana w naszym serwisie internetowa mapa ma charakter wyłącznie poglądowy i nie może być traktowana jako dokument oficjalny. Nie może też być podstawą jakichkolwiek czynności administracyjnych i urzędowych. Po uzyskanie rzetelnej informacji udaj się do właściwego urzędu administracyjnego. Prezentowana mapa ani żadna jej części bez pisemnej zgody nie może być reprodukowana ani wykorzystywana w systemach odtwarzalnych."
odpowiedz zgłoś
skrócony link do przykładu http://tiny.cc/iohoiz
odpowiedz zgłoś
pozdro według mojej wiedzy nie ma standardu udostępniania MPZP w Polsce. Schemat dla usługi WFS zazwyczaj zawarty jest w poleceniu WFS o nazwie DescribeFeatureType dla danej warstwy. np. http://sdi.gdos.gov.pl/wfs?request=DescribeFeature Type
odpowiedz zgłoś
st Jaki jest schemat do tego GMLa? Czy wynika z jakiegoś rozporządzenia?
odpowiedz zgłoś
błąd Super pomysł, ale po trzech próbach nie udało mi się pobrać ani razu :/
odpowiedz zgłoś
Brawo dobra robota z tym WFS jeśli jeszcze można by było prosić o symbolikę do Qgis dla tych usług to wiele by to uprościło. ;)
 1 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS