wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-10| Mapy

Mapy na 28. finał WOŚP

Już w najbliższą niedzielę (12 stycznia) odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na potrzeby tego wydarzenia firma Esri Polska przygotowała dedykowane mapy dla organizatorów, wolontariuszy i osób uczestniczących w wydarzeniach na terenie nie tylko Polski, ale i świata.


Mapy na 28. finał WOŚP <br />
Mapa sztabów WOŚP
Mapa sztabów WOŚP
Mapy na 28. finał WOŚP <br />
Plac Teatralny i Plac Bankowy 3D
Plac Teatralny i Plac Bankowy 3D
Mapy na 28. finał WOŚP <br />
Mapa zgłoszonych wydarzeń, które będą towarzyszyły tegorocznemu Finałowi
Mapa zgłoszonych wydarzeń, które będą towarzyszyły tegorocznemu Finałowi

Wśród publicznie dostępnych map znajdziemy między innymi mapy: sztabów WOŚP, wydarzeń towarzyszących, biegów „Policz się z cukrzycą”, a także ograniczeń w ruchu i parkowaniu w rejonie Placu Bankowego i Placu Teatralnego.

W tym roku nowością jest znacznie bogatsze wykorzystanie wizualizacji trójwymiarowych, które jeszcze lepiej pokażą, jak okolice Placu Bankowego i Placu Teatralnego będą wyglądały w trakcie 28. Finału. Oprócz map Esri udostępnia także interaktywny przewodnik multimedialny dla wolontariuszy zawierający m.in. informacje o celach zbiórki czy listę dobrych zasad, którymi powinny kierować się osoby zbierające datki.

Wszystkie mapy przygotowane na potrzeby styczniowej zbiórki są udostępniane poprzez chmurę serwerów i usługę ArcGIS Online. Dotyczy to zarówno publicznie dostępnych map udostępnionych poprzez galerię map, jak i map z ograniczonym dostępem przeznaczonym wyłącznie dla Fundacji WOŚP.

Jak przekonuje firma Esri Polska, wykorzystanie systemu ArcGIS Online opartego na chmurze obliczeniowej gwarantuje płynne działanie całego rozwiązania. Nawet w przypadku nagłego wzrostu liczby zapytań o wyświetlenie map, automatycznie wzrasta liczba serwerów obsługujących ruch w sieci, co jest niezwykle ważne w przypadku tak dużego wydarzenia jak Finał WOŚP. Wypracowane rozwiązanie jest pokłosiem 6-letniego doświadczenia we współpracy pomiędzy Fundacją WOŚP a Esri Polska.

Źródło: Esri Polska, AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wracając do tematu to wypada tylko pochwalić współpracę WOŚP i ESRI. I to nie tylko przy finale, ale również podczas festiwalu - fajne z tego mają potem prezntaacje na róznego rodzaju GISDejach.
 4 
 13 
odpowiedz zgłoś
no super źródło wkleiłeś kontrowersje = matka kurka, o którym można poczytać m.in. "Bloger przegrał już kilka procesów, które wytoczył Jerzemu Owsiakowi" lub "Sąd nakazał blogerowi usunięcie oszczerczych publikacji, opublikowanie na swojej stronie przeprosin, a także wypłacenie finansowego zadośćuczynienia oraz zwrot kosztów postępowania". Poza tym jeśli WOŚP to pralnia, to co dopiero powiedzieć o Caritas - ci mają większe koszty własne, do tego niedawno mała aferka z fakturkami dla Commee Bridge.
 5 
 15 
odpowiedz zgłoś
Trzeba być naprawdę podłym albo bezmyślnym żeby oczerniać tysiące ludzi zaangażowanych w pomoc innym na podstawie steku bzdur na jakimś prawicowym ścieku.
 9 
 25 
odpowiedz zgłoś
wosp Owsiak to malwersant i pralnia brudnej kasy
 26 
 10 
odpowiedz zgłoś
Owsiak? Nie, dziękuję. Chcesz pomóc. Wpłać indywidualnie np. na Centrum Zrowia Dziecka. Owsiak to biznes a nie pomaganie. https://www.kontrowersje.net/ponad_90_milion_w_w_u s_ugach_obcych_rodzina_owsiak_w_na_swoim
 26 
 11 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS