wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-10| Teledetekcja, Sprzęt, Software

HxDR - platforma do wizualizacji danych przestrzennych

Grupa Hexagon uruchomiła HxDR – nową opartą na chmurze platformę cyfrową do wizualizacji danych przestrzennych.


HxDR - platforma do wizualizacji danych przestrzennych
HxDR - platforma do wizualizacji danych przestrzennych

Platforma HxDR pozwala tworzyć cyfrowe odwzorowanie świata rzeczywistego dzięki płynnemu połączeniu różnych danych pochodzących m.in. ze zdjęć lotniczych, skaningu laserowego, modeli trójwymiarowych czy zdjęć panoramicznych. Jej użytkownicy mogą wizualizować i udostępniać swoje projekty i modele 3D w rzeczywistym otoczeniu (real-world context), wykorzystując np. trójwymiarowe modele miast z bogatej bazy Hexagonu.

Aplikacja pozwala na przykład na: porównywanie widoków 3D (bryłowego i realistycznego), korzystanie z funkcji automesh – platforma automatycznie przekształca chmurę punktów w model 3D, osadzanie i wizualizację modeli CAD w rzeczywistych lokalizacjach, tworzenie i udostępnianie wirtualnych wycieczek czy panoram sferycznych.

Na razie platforma HxDR dostępna jest tylko w wersji beta. Jej testerem można zostać po wypełnieniu formularza dostępnego na stronie WWW projektu.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
na YT? Na filmach wszystko jest pięknie. Sprawdziłem co jest na podlinkowanej stronie. Oczywiście ruchome GIFy, ale dobrej jakości. Wydaje się, że jak się informuje o jakiejś technologii (moze nowej) to warto ją pokazać w akacji. Szczególnie na portalu branżowym. Fajnie byłoby polatać wokoło pałacu kultury
odpowiedz zgłoś
gdzieś już to widziałem... Déj? vu?
 2 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS