Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-01-07| GIS, Mapy

Mapy powodziowe dla wschodniego wybrzeża zaktualizowane

Zgodnie z obowiązującym prawem Urząd Morski w Gdyni wykonał przegląd i aktualizację map zagrożenia i ryzyka powodziowego w ramach II cyklu planistycznego.


Mapy powodziowe dla wschodniego wybrzeża zaktualizowane <br />
Fragment mapy zagrożenia powodziowego
Fragment mapy zagrożenia powodziowego
Mapy powodziowe dla wschodniego wybrzeża zaktualizowane <br />
Porównanie rzędnych powodzi z I i II cyklu planistycznego
Porównanie rzędnych powodzi z I i II cyklu planistycznego

Efektem aktualizacji są projekty map zagrożenia powodziowego (MZP) dla całego wybrzeża będącego w zakresie terytorialnym dyrektora UM w Gdyni, w szczególności dla obszarów narażonych na niebezpieczeństwo powodzi wskazanych we wstępnej ocenie ryzyka powodziowego (WORP). Projekty MZP zostały sporządzone dla:

  • obszarów szczególnego zagrożenia powodzią (prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi wynosi 1%),
  • obszarów, na których prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi jest niskie i wynosi 0,2%,
  • obszarów obejmujących tereny narażone na zalanie w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia wału przeciwsztormowego lub wału przeciwpowodziowego.

Dla powyższych terenów wskazanych na MZP sporządzono również projekty map ryzyka powodziowego (MRP). Projekty MZP i MRP zostały udostępnione na stronie UM w Gdyni. Znajdziemy tam również analizę różnic między mapami z obu cykli planistycznych (fot. obok).

Zgodnie Prawem wodnym dokumenty te przekazano Wodom Polskim. Razem z mapami powodziowymi dla innych obszarów zostaną one następnie przesłane właściwym wojewodom celem ich uzgodnienia, a na koniec podane do publicznej wiadomości. Publikacja map ma nastąpić do 21 sierpnia. Wówczas będą one stanowić integralny element map zagrożenia oraz ryzyka powodziowego. Do tego czasu projekty te są jedynie materiałem informacyjnym niestanowiącym źródła obowiązującego prawa.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama