wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-07| GIS, Mapy

Mapy powodziowe dla wschodniego wybrzeża zaktualizowane

Zgodnie z obowiązującym prawem Urząd Morski w Gdyni wykonał przegląd i aktualizację map zagrożenia i ryzyka powodziowego w ramach II cyklu planistycznego.


Mapy powodziowe dla wschodniego wybrzeża zaktualizowane <br />
Fragment mapy zagrożenia powodziowego
Fragment mapy zagrożenia powodziowego
Mapy powodziowe dla wschodniego wybrzeża zaktualizowane <br />
Porównanie rzędnych powodzi z I i II cyklu planistycznego
Porównanie rzędnych powodzi z I i II cyklu planistycznego

Efektem aktualizacji są projekty map zagrożenia powodziowego (MZP) dla całego wybrzeża będącego w zakresie terytorialnym dyrektora UM w Gdyni, w szczególności dla obszarów narażonych na niebezpieczeństwo powodzi wskazanych we wstępnej ocenie ryzyka powodziowego (WORP). Projekty MZP zostały sporządzone dla:

 • obszarów szczególnego zagrożenia powodzią (prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi wynosi 1%),
 • obszarów, na których prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi jest niskie i wynosi 0,2%,
 • obszarów obejmujących tereny narażone na zalanie w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia wału przeciwsztormowego lub wału przeciwpowodziowego.

Dla powyższych terenów wskazanych na MZP sporządzono również projekty map ryzyka powodziowego (MRP). Projekty MZP i MRP zostały udostępnione na stronie UM w Gdyni. Znajdziemy tam również analizę różnic między mapami z obu cykli planistycznych (fot. obok).

Zgodnie Prawem wodnym dokumenty te przekazano Wodom Polskim. Razem z mapami powodziowymi dla innych obszarów zostaną one następnie przesłane właściwym wojewodom celem ich uzgodnienia, a na koniec podane do publicznej wiadomości. Publikacja map ma nastąpić do 21 sierpnia. Wówczas będą one stanowić integralny element map zagrożenia oraz ryzyka powodziowego. Do tego czasu projekty te są jedynie materiałem informacyjnym niestanowiącym źródła obowiązującego prawa.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS