wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-02| Geodezja, Przetargi

Rusza modernizacja EGiB w powiecie strzyżowskim

30 grudnia 2019 r. została podpisana umowa na modernizację i aktualizację ewidencji gruntów i budynków oraz cyfryzację materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego w powiecie strzyżowskim.


Rusza modernizacja EGiB w powiecie strzyżowskim

Zamówienie jest jednym z kluczowych elementów budowy Podkarpackiego Systemu Informacji Przestrzennej (PSIP) realizowanego przez samorząd województwa w partnerstwie z podkarpackimi powiatami, w tym z powiatem strzyżowskim. Umowę podpisali: starosta strzyżowski Bogdan Żybura, wicestarosta strzyżowski Tomasz Garncarski oraz pełnomocnik konsorcjum firm Geores i Geokart-International Rafał Kraska – prezes spółki Geores.

Przedmiotem zawartej umowy jest modernizacja EGiB powiatu strzyżowskiego poprzez dostosowanie baz danych dotyczących gmin Niebylec, Czudec i Strzyżów (obszar wiejski) do zgodności z obowiązującymi przepisami prawa. Modernizacja wykona zostanie do 31 października 2021 r., a jej koszt wyniesie 4,960 mln zł.

Celem projektu PSIP jest stworzenie systemu świadczącego e-usługi z zakresu gospodarki przestrzennej, geodezji i kartografii o wysokim poziomie dojrzałości dla całego województwa – www. psip.podkarpackie.pl. Zakres przedsięwzięcia obejmuje m.in.: dostawę i instalację sprzętu i oprogramowania, budowę portalu regionalnego, wykonanie ortofotomapy, cyfryzację materiałów źródłowych z zasobu geodezyjnego i kartograficznego, modernizacje, utworzenie bądź aktualizację baz GESUT, BDOT oraz EGiB. Zasadniczym zadaniem PSIP jest utworzenie e-usług danych przestrzennych, które będą przydatne zarówno dla interesanta (mieszkańca, inwestora, geodety, notariusza), jak i dla pracownika administracji publicznej.

Podpisana 30 grudnia umowa jest jednym z elementów projektu PSIP, który realizowany jest już od kilkunastu miesięcy. Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to ponad 187 mln złotych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Strzyżowie


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS