Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-31| GIS, Teledetekcja, Imprezy

Zapowiedź Copernicus Hackathon: odpal swój kosmiczny biznes

Już po raz drugi w Polsce odbędzie się Copernicus Hackathon – wydarzenie, dzięki któremu można rozpocząć swoją przygodę z biznesem w branży kosmicznej. Jego celem jest wymyślenie zastosowań danych satelitarnych do rozwiązania palących problemów gospodarki, klimatu i środowiska oraz dopracowanie ich pod okiem ekspertów.


Zapowiedź Copernicus Hackathon: odpal swój kosmiczny biznes

Copernicus to program obserwacji Ziemi przy użyciu satelitów, które każdego dnia zbierają dane o naszej planecie w świetle widzialnym, podczerwieni oraz promieniowaniu mikrofalowym. Realizowany jest przez Komisję Europejską we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną. Dane z programu Copernicus dostępne są do wykorzystania za darmo przez wszystkich chętnych. Celem Copernicus Hackathon jest znalezienie nowych sposobów na wykorzystanie tych danych, rozwinięcie nowych firm i przedsięwzięć z sektora obserwacji Ziemi oraz polepszenie warunków życia na naszej planecie w czasie zmian klimatycznych, niestabilności pogody oraz wyczerpywania się surowców naturalnych.

Czym jest Copernicus Hackathon?

Copernicus Hackathon Polska 2020 składa się z dwóch części – warsztatowej i konkursowej. Zakwalifikowane drużyny spotkają się najpierw w sobotę 7 marca 2020 r. na całodniowym warsztacie, a następnie za tydzień, 14 marca będzie miał miejsce finał hackathonu, podczas którego drużyny rywalizować będą o zwycięstwo i nagrody. W tygodniu między obiema częściami hackathonu odbędą się także zdalne sesje mentorskie – uczestniczące drużyny będą miały okazję zadać pytania zarówno ekspertom technicznym, jak i biznesowym.

Hackathon to zwykle wydarzenie, podczas którego uczestnicy w bardzo krótkim czasie (od kilku godzin do dwóch dni) opracowują nowe rozwiązania, tworzą aplikacje i strony internetowe oraz rozwiązują postawione przed nimi wyzwania. Ze względu na złożoną naturę wykorzystania danych satelitarnych z programu Copernicus ta edycja hackathonu ma formę bardziej warsztatową, gdzie skrystalizowane już pomysły i opracowujące je drużyny są prowadzone przez mentorów i ekspertów ku realizacji.

Dla kogo hackaton?

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób, które chciałyby rozpocząć swój biznes w branży kosmicznej. Organizatorzy szukają programistów, specjalistów od teledetekcji, entuzjastów kosmosu, pasjonatów geodezji i kartografii oraz osób z zacięciem do marketingu i żyłką przedsiębiorcy. W szczególny sposób do udziału zachęcane są osoby, które są głęboko przejęte zmianami klimatycznymi, jakie dokonują się na naszych oczach i chciałyby polepszyć warunki życia na Ziemi z wykorzystaniem technologii kosmicznych.

W tej edycji Copernicus Hackathon poszukiwane są drużyny, które mają już swój pomysł lub jego zalążek. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu ani drużyny, to najpierw przejrzyj listę wyzwań i zainspiruj się do znalezienia rozwiązań. Podziel się tymi wyzwaniami ze znajomymi, którzy mają coś wspólnego z programowaniem, teledetekcją, marketingiem i biznesem – razem stwórzcie zespół, zorganizujcie burzę mózgów i wyłońcie najciekawszy pomysł – radzą organizatorzy wydarzenia.

Wyzwania

Dane z obserwacji Ziemi z programu Copernicus można wykorzystać na ośmiu polach, które w tej edycji Copernicus Hackathon zostały sformułowane pod postacią 8 wyzwań:

  • Planowanie przestrzenne i automatyczne detekcja zmian
  • Zapobieganie zagrożeniom naturalnym i zarządzanie nimi
  • Monitorowanie pól uprawnych
  • Analiza meteorologiczna i hydrologiczna
  • Inwentaryzacja wyrobisk i budynków
  • Monitorowanie lasów
  • Degradacja środowiska
  • Dostosowanie do zmian klimatu

Więcej informacji o wyzwaniach Copernicus Hackaton wraz ze szczegółowymi wyjaśnieniami pod postacią prezentacji wideo, można znaleźć na stronie wyzwań.

Kiedy odbędzie się Copernicus Hackathon?

Copernicus Hackathon Polska 2020 odbędzie się w sobotę 7 marca (warsztaty od 10:00 do 17:30) oraz w sobotę 14 marca (finał, od 12:00 do 15:00) w przestrzeni co-workingowej SkyHub w samym centrum Łodzi.

Udział w hackathonie jest darmowy. Wystarczy wypełnić formularz rejestracji na stronie www.copernicus-hackathon.pl.

Organizatorami Copernicus Hackathon Polska jest firma Kapitech razem z firmami Astri Polska, Instytutem Geodezji i Kartografii oraz SkyHubem.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS