wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-30| Geodezja

Sprawca tragicznie zakończonego sporu o miedzę niepoczytalny

Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze skierowała do sądu wniosek o umorzenie postępowania przeciwko 56-latkowi, któremu zarzucono, że w sporze o granicę nieruchomości śmiertelnie ugodził swojego sąsiada.


Sprawca tragicznie zakończonego sporu o miedzę niepoczytalny

Według ustaleń prokuratury w maju br. pokrzywdzony zlecił geodecie prace związane ze wznowieniem granicy działek, w wyniku czego jego nieruchomość została powiększona kosztem nieruchomości 56-letniego sąsiada. Z powyższym nie zgadzał się podejrzany, który zwrócił się do sądu o rozstrzygnięcie sporu. 8 czerwca pokrzywdzony kosił trawę wokół swojej posesji. Gdy podejrzany zauważył, że sąsiad wjechał kosiarką na sporny grunt, wziął z domu drewniany kołek o długości 180 cm i poszedł w kierunku pokrzywdzonego. Napastnik kilka razy uderzył kołkiem w kosiarkę, a po chwili podszedł do pokrzywdzonego i kilkukrotnie z dużą siłą tym samym kołkiem uderzył go w głowę. W wyniku odniesionych rozległych obrażeń głowy pokrzywdzony zmarł na miejscu zdarzenia – relacjonuje prokuratura.

Mężczyzna na wniosek prokuratora został – decyzją sądu – tymczasowo aresztowany. W trakcie prowadzonego śledztwa prokurator nabrał wątpliwości co do stanu zdrowia psychicznego podejrzanego i w związku z tym poddał go specjalistycznym badaniom przez biegłych z zakresu psychiatrii. Ci stwierdzili, że podejrzany w chwili popełnienia czynu miał całkowicie zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia popełnionego czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Stwierdzili ponadto, że choroba, która została przez nich rozpoznana, może wskazywać, że zachodzi prawdopodobieństwo, iż w przyszłości podejrzany ponownie dopuści się czynu zabronionego. W związku z powyższym prokurator wniósł do sądu wniosek o umorzenie postępowania wobec sprawcy czynu i jednocześnie złożył wniosek o zastosowanie środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w zakładzie psychiatrycznym.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Powiększona kosztem innej nieruchomości przy wznowieniu??? "prace związane ze wznowieniem granicy działek, w wyniku czego jego nieruchomość została powiększona kosztem nieruchomości 56-letniego sąsiada" Portal geodezyjny i takie bzdury wypisuje? Powiększona kosztem innej nieruchomości przy wznowieniu???

Sprawca tragicznie zakończonego sporu o miedzę niepoczytalny [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA]

2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS