wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-30| Geodezja, Edukacja

Senat UWM zatwierdził nową nazwę Wydziału kształcącego geodetów

Jak już informowaliśmy, z połączenia Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa oraz Wydziału Nauk o Środowisku 1 stycznia 2020 r. powstanie nowa jednostka organizacyjna olsztyńskiej uczelni. 20 grudnia ostatni raz w tym roku zebrał się Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który m.in. zatwierdził jej nazwę.


Senat UWM zatwierdził nową nazwę Wydziału kształcącego geodetów <br />
fot. DC
fot. DC
Obrady Senatu były bardzo intensywne. Zaopiniowano m.in. plan rzeczowo-finansowy uczelni, zaprezentowano także zmiany w jej strukturze, które wejdą w życie od stycznia.

Zgodnie z decyzją Senatu nowa jednostka organizacyjna uczelni powstała z połączenia dwóch wspomnianych wydziałów będzie nosić nazwę Wydziału Geoinżynierii. Przypomnijmy, że pierwotnie proponowano nazwę Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Gospodarki Przestrzennej. Wydział Geoinżynierii – tak jak obecnie na Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa – będzie prowadził kształcenie m.in. na kierunku geodezja i kartografia.

Utworzenie wspólnej jednostki – jak wyjaśniano – spowodowane jest przede wszystkim postanowieniami Ustawy 2.0 zwanej Konstytucją dla Nauki oraz redukcją liczby dyscyplin naukowych. Na nowym wydziale prowadzone będą badania i zajęcia w zakresie trzech dyscyplin: geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, inżynieria lądowa i transport oraz inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Geodezja w nowym otwarciu na grunt Wydział Geotechniki??? Dobrze czytam? No chyba, że Kortowo wraca do korzeni, do gleboznawstwa i Wyższej Szkoły Rolniczej (WSR - czytać dojrzalsi geodeci potrafią ;)), to wtedy oczwyście zrozumiłałe. Ale szkoda.zobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS