wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-24| Geodezja, Przetargi, Kataster

Śląskie samorządy po raz kolejny ogłaszają przetarg na modernizację PZGiK

Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec, Tychy, a także powiaty będziński i bieruńsko-lędziński ponownie ogłosiły wspólny przetarg na modernizację i dostosowanie baz PZGiK.


Śląskie samorządy po raz kolejny ogłaszają przetarg na modernizację PZGiK
Zamówienie obejmuje:
• digitalizację, indeksację i archiwizację materiałów źródłowych PZGiK,
• modernizację ewidencji gruntów i budynków,
• budowę bazy BDOT500 oraz rozbudowę bazy GESUT w szczególności w zakresie uzgodnienia bazy inicjalnej.

Przypomnijmy, że wart ponad 25 mln zł przetarg ogłoszony w kwietniu br. podzielono na 5 części. Ostatecznie w postępowaniu udało się podpisać tylko jedną umowę dotyczącą prac w Dąbrowie Górniczej. Część II (obejmującą Jaworzno oraz powiat bieruńsko-lędziński) unieważniono z powodu braku ofert. Z kolei części od III do V (obejmujące odpowiednio: Sosnowiec, Tychy oraz powiat będziński) anulowano z uwagi na zbyt drogie propozycje cenowe.

Z kolei pod koniec sierpnia br. ogłoszono kolejny przetarg podzielony na 4 części, ale nieco inaczej. Dla dwóch z nich wybrano najkorzystaniejsze oferty. Tukaj Mapping Central Europe z Krakowa zaoferowała realizacje prac dla część II b (powiat bieruńsko-lędziński) za 3,8 mln zł, a konsorcjum Geotech Michał Śliwiński z Dąbrowy Górniczej i Dephos Group sp. z o.o. z Zabierzowa – dla części V (powiat będziński) za blisko 9,0 mln zł. W obu przypadkach były to najtańsze oferty. I coć oferty znacznie przekraczały one budżet zamawiającego (dla części IIb wynosił on 2,8 mln zł, a dla części V – 7,1 mln zł), to zamawiający zdecydował się go zwiększyć.
W przypadku dwóch pozostałych części ceny najkorzystniejszych ofert (a w obu przypadkach były to pojedyncze propozycje) również przewyższały kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W tych przypadkach zamawiający nie zdecydował się jednak na zwiększenie budżetu.

Ogłoszony obecnie przetarg podzielono na 2 części, których nie rozstrzygnięto w sierpniowym przetargu:
• II a – miasto Jaworzno,
• IV – gmina miasta Tychy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 14 tys. zł (cz. II a) i 8 tys. zł (cz. IV) można składać do 27 stycznia 2020 r. Kryterium wyboru najkorzystniejszej będą: cena (60%), okres gwarancji (20%) i wysokość kar umownych (20%).

Prace mają być zrealizowane do połowy października 2021 roku. Są one częścią projektu partnerskiego o wartości 39 mln zł pn. „Zwiększenie zdolności instytucjonalnej i skuteczności administracji publicznej poprzez rozbudowę i modernizację referencyjnych baz danych powiatowych rejestrów publicznych” współfinansowanego ze środków RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS