wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-24| Mapy

Które mapy poprowadzą na Święta po nowych drogach?

Drogowcy sprawili nam pod choinkę sporo prezentów. Które z oddanych w tym tygodniu ważnych inwestycji drogowych są już widoczne na cyfrowych mapach?


Które mapy poprowadzą na Święta po nowych drogach? <br />
Mapy Google
Mapy Google

Jadąc na Święta lub noworoczny wypoczynek, kierowcy mogą już korzystać z:

 • obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1,
 • drogi ekspresowej S17 Warszawa – Lublin na odcinku od Kołbieli do obwodnicy Garwolina,
 • drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz – Poznań między węzłami „Żnin Północ” i „Mieleszyn”,
 • obwodnicy Skarżyska-Kamiennej w ciągu drogi ekspresowej S7 Warszawa – Kraków,
 • obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu dróg krajowych 50 i 79.
 • obwodnicy Bolkowa w ciągu dróg krajowych 3 i 5.

Jak pokazują statystyki, najbardziej popularne wśród polskich użytkowników są Mapy Google. Do dziś (24 grudnia) naniesiono na nie jedynie nowe odcinki A1, S17 i S7. Konkurent Google’a, czyli Microsoft, wzbogacił natomiast swój serwis Bing Maps o inwestycje na A1, S7, DK 50/79 oraz DK 3/5.

Jak zwykle wszelkie zmiany w sieci drogowej są bardzo szybko widoczne na mapach otwartego projektu kartograficznego OpenStreetMap. Nie inaczej jest w przypadku wszystkich wymienionych wyżej inwestycji. Należy mieć jednak na uwadze, że o ile są już one widoczne w bazie OSM, o tyle niekoniecznie mogą być dostępne na mapach i aplikacjach bazujących na tym rejestrze. To jest już zależne od częstotliwości aktualizacji przyjętej przez twórców poszczególnych rozwiązań. Dobrym przykładem jest popularna aplikacja Yanosik, która poprowadzi już po nowych odcinkach A1, S17, S5, S7 i DK 50/79, ale już nie po obwodnicy Bolkowa.

Szybkim tempem aktualizacji chwali się także producent AutoMapy oraz portalu Targeo.pl. I słusznie, bo wszystkie przedświąteczne inwestycje GDDKiA zostały już naniesione na te mapy.

Przed Wigilią z udostępnieniem wspomnianych inwestycji nie poradziły sobie serwisy Emapi.pl, Zumi.pl czy HERE WeGo, przy czym w dwóch ostatnich przypadkach na mapy naniesiono jedynie nowe odcinki S5 i S7.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
UMP Na UMP też wszystkie zmiany już są, a typowy czas poprawiania w nawigacjach to max następny dzień po otwarciu (dane są produkowane, ale trzeba je sobie ściągnąć).

mf Jak dla mnie to najszybciej chyba wszystko dodaje yanosik

gm Droga z Rzeszowa do Jasła, otworzono obwodnice Czudca a w GM pojawiła się po 1,5 miesiąca. Aktualnie otworzono obwodnice Strzyżowa, na GM brak czegokolwiek nawet rond które były już kilka miesięcy....

Tylko w BDOT-ach niestety ich brak. Pytanie retoryczne, do czego jeszcze są potrzebne?

@ja Słuszna uwaga. Zaktualizowaliśmy wiadomość.

- a co z S7 - obwodnicą Skarżyska?

6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS