wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-23| Geodezja, Prawo

Nowelizacja prawa geodezyjnego już w Sejmie

20 grudnia do Sejmu wpłynął projekt zmiany ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne.


Nowelizacja prawa geodezyjnego już w Sejmie

Przypomnijmy, że akt ten trafił do Sejmu już pod koniec października br., ale z powodu tzw. zasady dyskontynuacji (tj. z uwagi na koniec starej kadencji parlamentu) niezbędne stało się ponowne przyjęcie tego projektu przez rząd, co nastąpiło 17 grudnia.

Ustawa oczekuje teraz na opinię Biura Legislacyjnego Sejmu. Jej pierwsze czytanie może odbyć się najwcześniej na posiedzeniu zaplanowanym na 8-9 stycznia 2020 r.

W ocenie autorów nowelizacja Pgik ma usprawnić realizację prac geodezyjnych i kartograficznych oraz prowadzenie państwowego zasobu geodezyjnego, a tym samym usprawnić proces inwestycyjno-budowlany. Propozycje zakładają m.in. przywrócenie opłat ryczałtowych za materiały PZGiK, wprowadzenie konkretnych terminów weryfikacji prac geodezyjnych oraz zmianę zasad ich zgłaszania, zmiany w prowadzeniu EGiB, uwolnienie danych z centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego czy zabezpieczenie finansowania dla powiatowej geodezji.

Przepisy mają wejść w życie 3 miesiące po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw. Wyjątkiem jest zapis dotyczący finansowania powiatowej geodezji, który zacznie obowiązywać od początku 2021 r. Z kolei zmiany w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wejdą w życie po 6 miesiącach.

Projekt ustawy w wersji przedłożonej Sejmowi

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ cuda cuda ogłaszają.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
_ Ekhm.... Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
zmiana współrzędnych przebiegu granic Jestem ciekaw na ile nowelizacja prawa przyśpieszy problem "zmiany współrzędnych przebiegu granic do mdcp opisany tutaj" https://tiny.pl/t25rn
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS