wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-19| GIS, Teledetekcja

Chiński satelita wysokorozdzielczy pokazuje swoje możliwości

Chińska Agencja Kosmiczna (CSNA) opublikowała pierwsze dane ze swojego najnowszego cywilnego satelity teledetekcyjnego Gaofen-7.


Chiński satelita wysokorozdzielczy pokazuje swoje możliwości
Chiński satelita wysokorozdzielczy pokazuje swoje możliwości <br />
Port lotniczy Pekin Daxing
Port lotniczy Pekin Daxing
Chiński satelita wysokorozdzielczy pokazuje swoje możliwości <br />
NMT na bazie stereopar z Gaofen-7
NMT na bazie stereopar z Gaofen-7

Prace nad aparatem trwały 9 lat. Został on wyniesiony na orbitę na wysokości 528 km 3 listopada br. i już dwa dni później przesłał na Ziemię pierwsze dane. Do dziś pozyskał już 15 tys. zdjęć. Gaofen-7 dostarcza zobrazowań w rozdzielczości 65 cm, co jest rekordową wartością spośród wszystkich chińskich cywilnych satelitów obserwacyjnych. Władze w Pekinie chcą go wykorzystywać do tworzenia map w skali nawet 1:10 000. Dostarczane przez niego stereopary będą także podstawą do generowania numerycznych modeli terenu. Mają one oferować dokładność 1,5 wysokościowo i 5 metrów sytuacyjnie.

CSNA podkreśla, że Gaofen-7 stanowi ważne uzupełnienie pozostałych satelitów teledetekcyjnych z tej serii – wśród nich są zarówno aparaty optyczne (w tym jeden geostacjonarny), jak i radarowe. Dzięki rozbudowie tej konstelacji Chiny stają się coraz bardziej niezależne od zagranicznych dostawców, jeśli chodzi o pozyskiwanie zobrazowań satelitarnych.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
to nie jest NMT tylko NMPT
 3 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS