Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-19| GIS, Edukacja

Studia otwarte na świat

O nowej specjalności „mobile mapping and navigation systems” prowadzonej w języku angielskim w grudniowym wydaniu miesięcznika GEODETA opowiadają pracownicy Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.


Studia otwarte na świat
JERZY KRÓLIKOWSKI: Program nowych studiów II stopnia na kierunku geodezja i kartografia jest bardzo rozbudowany – od przetwarzania big data po zaawansowane zagadnienia z zakresu systemów nawigacyjnych. Studentów czekać będą niewątpliwie 3 semestry intensywnej pracy.

DARIUSZ GOTLIB, Zakład Kartografii: Zdecydowanie tak, zagadnień jest wiele, ale mają one wspólny fundament.

JOANNA PLUTO-KOSSAKOWSKA, Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej: Bazujemy na wiedzy, którą studenci zdobyli na studiach I stopnia, więc nie zaczynamy całkiem od zera. Kandydaci muszą posiadać podstawowe umiejętnoś­ci z zakresu geodezji i kartografii czy ogólnie geomatyki, co będzie weryfikowane na etapie rekrutacji.

Specjalność jest mocno interdyscyplinarna.

DARIUSZ GOTLIB: Zaplanowane przedmioty są ze sobą powiązane. Łączy je to, że mają nauczyć studenta projektowania platform do pozyskiwania danych, a także przetwarzania i wykorzystywania tych danych w aplikacjach nawigacyjnych. Stąd też w programie zagadnienia dotyczące budowy i kalibracji platform MMS, pozycjonowania GNSS i wewnątrz budynków, metody SLAM [simultaneous localization and mapping – red.] i systemów inercyjnych, przetwarzania dużych zbiorów danych (spatial big data) oraz z zakresu kartografii nawigacyjnej. Na specjalności studenci nie będą się uczyć programowania od zera, bo w 3 semestry nie da się tego zrobić, ale mają zrozumieć algorytmikę aplikacji nawigacyjnych, potrzeby tych aplikacji w kontekście danych. Wiele czasu poświęciliśmy na to, aby finalny program był spójny.

JANINA ZACZEK-PEPLINSKA, Katedra Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowo-Kontrolnych: Część przedmiotów pozwoli studentowi rozpoznać w odpowiedni sposób potrzeby użytkownika – osoby, która jest na drugim końcu ciągu przetwarzania informacji...

Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

• Zamów wersję papierową • Zamów wersję cyfrową

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS