wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-19| GIS, Teledetekcja

AI4GEO: Francja chce być liderem w modelowaniu 3D

30 mln euro w ciągu 4 lat zostanie zainwestowane we francuski projekt AI4GEO. Celem przedsięwzięcia jest budowa innowacyjnej platformy do automatycznego generowania danych 3D.


AI4GEO: Francja chce być liderem w modelowaniu 3D <br />
fot. Mapy Google
fot. Mapy Google

Ze wspomnianej kwoty blisko połowa środków (13,5 mln euro) będzie pochodziła z funduszu nadzorowanego przez francuski rząd. W program zaangażują się ponadto takie podmioty, jak Airbus Defense and Space, francuska agencja kosmiczna CNES czy IGN – tamtejszy odpowiednik GUGiK.

Jak wyjaśniają uczestniczy przedsięwzięcia, ma on zapewnić Francji pozycję lidera w zakresie generowania danych 3D. W ramach AI4GEO zostaną wypracowane wydajne metody generowania modeli 3D dla rozległych obszarów na podstawie zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz danych in-situ. Kluczowe dla powodzenia projektu będzie wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji oraz big data w celu zapewnienia wysokiej jakości wynikowych produktów. W ramach AI4GEO mają także powstać usługi pozwalające wykorzystywać dane 3D w różnych zastosowaniach, np. w: generowaniu semantycznych modeli 3D miast, badaniu wskaźników makroekonomicznych, zarządzaniu zasobami wodnymi, rozwijaniu automatycznych systemów transportowych czy udoskonalaniu wyszukiwarek internetowych.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. Nasi weryfikatorzy pracujący w państwowym zasobie są gotowi podzielić się swoim bogatym doświadczeniem geodezyjnym i pomoc w przedsięwzięciu. Po długiej debacie weryfikatorzy zachęcają jednak do budowy platformy 2d.
 2 
odpowiedz zgłoś
sorry ale Googlowi nikt nie podskoczy. Biorę popcorn i rozsiadam się wygodnie w fotelu, aby obserwować tą porażkę
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS