wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-19| Geodezja, Przetargi

GDDKiA zamawia prace geodezyjne w pasie drogowym

Krakowski oddział GDDKiA ogłosił przetarg na wyniesienie i stabilizację granic pasa drogowego na wybranych odcinkach dróg krajowych na terenie województwa małopolskiego.


GDDKiA zamawia prace geodezyjne w pasie drogowym

Zamówienie podzielono na 5 części, które obejmują realizację prac w rejonie: Kraków (liczba punktów granicznych objętych zamówieniem – 3600), Nowy Sącz (3300 pkt), Nowy Targ (1400 pkt), Tarnów (3500 pkt), Wadowice (2800 pkt). Termin ich wykonania wyznaczono na 30 miesięcy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości od 3 tys. do 6 tys. zł można składać do 22 stycznia.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a skąd wniosek że chodzi o ustalenie granic do celów EGB, skoro tutaj cel zlecenia jest ewidentnie inny? Cytat: "Czynności ustalania przebiegu granic wykonuje geodeta upoważniony przez wójta" pochodzi z rozdziału o rozgraniczeniach nieruchomości. "Rozgraniczenie nieruchomości ma na celu ustalenie przebiegu ich granic przez określenie położenia punktów i linii granicznych, utrwalenie tych punktów znakami granicznymi na gruncie oraz sporządzenie odpowiednich dokumentów". W samej definicji tez jest mowa o ustaleniu. Chyba nie sądzisz, że do rozgraniczenia granice ustala się najpierw w trybie do EGB, tak jak robimy to do nagminnie do podziału, też prowadzonego przez wójta? Pardon, robimy to do "przyjęcia granic" rzekomo w wyniku badania KW i innych dokumentów, ale przy BPP punktów >2. Zlecają ustalenie granic i trwałą stabilizację, bez wnikania w procedury prawne, jakie należy do tego zastosować. Pytanie, kto pisał nasze prawo, a nie to OPZ, że już niemal zapominamy o rozgraniczaniu?
 3 
odpowiedz zgłoś
Stabilizacja na siłę ? Jest: "Celem zamówienia jest wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych ujawnionych uprzednio w ewidencji gruntów i budynków a w szczególnych przypadkach ustalenie przebiegu granic oraz stabilizacja punktów granicznych przez umieszczenie znaku granicznego oraz świadka punktu granicznego (znak PD) wraz ze sporządzeniem dokumentacji dla Zamawiającego." A co jak nie da się ustalić wg paragrafu 39 ust. 1 (brak zgodny, nie przyszła jedna z osób itd.), wtedy też mają dać znak graniczny. GDDKiA zakłada tylko jeden wynik? A my przy modernizacjach EGiB obchodzimy się jak z jajkiem, a oni jak .... Kto pisał te OPZ?
 3 
odpowiedz zgłoś
Wyniesienie - co to jest Do wyniesienia można użyć niewolników, ale lepiej samochód transportowy z wbudowanym dźwigiem. Przepisy geodezyjne nie znają "wyniesienia". A w jakim trybie będzie to wyniesienie, no bo nie trybie art. 29 ust.5, który został już tak zszargany, że tylko cynik może wynosić z "wektoryzacji". Geodeci mają też inne "nieprawne" określenie "okazanie".
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS