wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-18| Geodezja, Software

EWOPIS zintegrowany z REGON

Rozwijany przez firmę Geobid EWOPIS jest pierwszym oprogramowaniem do prowadzenia EGiB, które zostało przystosowane do komunikacji z rejestrem REGON.


EWOPIS zintegrowany z REGON

Funkcja ta została udostępniona w wydaniu 7.13. Wcześniej EWOPIS wzbogacono też o komunikację z rejestrami PESEL oraz EKW. Jest ona realizowana za pośrednictwem szyny usług Zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN) z wykorzystaniem narzędzia przygotowanego przez GUGiK.

By korzystać z komunikacji EGiB – EKW/PESEL/REGON/, potrzebny jest certyfikat dla powiatu oraz loginy i hasła dla poszczególnych użytkowników, co uzyskuje się w GUGiK po wypełnieniu odpowiedniego wniosku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Super usługa i działa szybko Wreszcie przejawy normalności czyli interoperacyjność danych, a nie każdy sobie rzepkę skrobie i to za nasze (podatników) pieniądze. Nawet na stronie internetowej znajomego Urzędu Gminy mieli zły REGON. Może wykonawca prac np. modernizacji EGiB, po podpasaniu odpowiedniej umowy (teraz jest: przetwarzanie danych osobowych) miały taki dostęp do PESEL, bo co drugie dane są błędne.
odpowiedz zgłoś
Dla REGON od lat istnieje usługa API w GUS więc nie wiem po co GUGiK ma w tym pośredniczyć. Tylko więcej rzeczy po drodze które mogą się wywalić.
 1 
odpowiedz zgłoś
Dla REGON nie ma certyfikatu Jeśli się nie mylę to dla dostępu do REGON nie trzeba certyfikatu. Potwierdza to informacja na stronie GEOBIDu: https://geobid.pl/ewopis-7-aktualizacje.
 2 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS