wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-18| Geodezja, Software

EWOPIS zintegrowany z REGON

Rozwijany przez firmę Geobid EWOPIS jest pierwszym oprogramowaniem do prowadzenia EGiB, które zostało przystosowane do komunikacji z rejestrem REGON.


EWOPIS zintegrowany z REGON

Funkcja ta została udostępniona w wydaniu 7.13. Wcześniej EWOPIS wzbogacono też o komunikację z rejestrami PESEL oraz EKW. Jest ona realizowana za pośrednictwem szyny usług Zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN) z wykorzystaniem narzędzia przygotowanego przez GUGiK.

By korzystać z komunikacji EGiB – EKW/PESEL/REGON/, potrzebny jest certyfikat dla powiatu oraz loginy i hasła dla poszczególnych użytkowników, co uzyskuje się w GUGiK po wypełnieniu odpowiedniego wniosku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Super usługa i działa szybko Wreszcie przejawy normalności czyli interoperacyjność danych, a nie każdy sobie rzepkę skrobie i to za nasze (podatników) pieniądze. Nawet na stronie internetowej znajomego Urzędu Gminy mieli zły REGON. Może wykonawca prac np. modernizacji EGiB, po podpasaniu odpowiedniej umowy (teraz jest: przetwarzanie danych osobowych) miały taki dostęp do PESEL, bo co drugie dane są błędne.

Dla REGON od lat istnieje usługa API w GUS więc nie wiem po co GUGiK ma w tym pośredniczyć. Tylko więcej rzeczy po drodze które mogą się wywalić.

Dla REGON nie ma certyfikatu Jeśli się nie mylę to dla dostępu do REGON nie trzeba certyfikatu. Potwierdza to informacja na stronie GEOBIDu: https://geobid.pl/ewopis-7-aktualizacje.

3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS