wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-17| Geodezja, Software, Kataster

Oprogramowanie ERGO zintegrowane z rejestrem PESEL

Rozwijane przez firmę Comarch (a wcześniej Geopolis) oprogramowanie ERGO jest czwartym systemem do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków, który przystosowano do komunikacji z rejestrem PESEL.


Oprogramowanie ERGO zintegrowane z rejestrem PESEL

Obecnie funkcję tę oferują programy firm: Geo-System (e-Property), Geomatyka Kraków (TurboEWID), Geobid (EWOPIS) oraz Comarch. Nad jej wdrożeniem pracują firmy: Sytherm-Info, Sygnity, Intergraph, Esri oraz Geobaza.

Komunikacja PESEL-EGiB jest realizowana za pośrednictwem szyny usług Zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN). W ten sam sposób powiaty mogą się również komunikować z rejestrem elektronicznej księgi wieczystej (EKW) – od 10 października funkcja ta działa już we wszystkich powiatach. Ponadto w połowie listopada GUGiK udostępnił interfejs do komunikacji z rejestrem REGON.

By korzystać z komunikacji z PESEL, potrzebny jest certyfikat dla powiatu oraz loginy i hasła dla poszczególnych użytkowników, co uzyskuje się w GUGiK po wypełnieniu odpowiedniego wniosku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
koń a czy gugik wie, że w niektórych powiatach grzeją wunglem? Albo, że pracownicy sami przynoszą długopisy? Tylko co mu do tego? To jest problem organizacji pacy Starostwa, czyli Starosty. Dobrze, że programy mają możliwości, a kwestia jak zostaną wykorzystane przez użytkowników od kogo zależy? No.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
No i co z tego ,że takie czy inne oprogramowanie ma takie możliwości, jeżeli wiele sieci lokalnych nie ma dostępu do sieci internet i nie może dostac sie do kw czy pesela. Czy gugik o tym wie ?, jaka jest skala tego "zjawiska"
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS