wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-16| Geodezja, Prawo

Pgik jutro na Radzie Ministrów

Jutro (17 grudnia) Rada Ministrów ma zająć się m.in. nowelizacją Prawa geodezyjnego i kartograficznego – tak wynika z opublikowanego dziś porządku obrad. Po przyjęciu przez rząd nowelizacja Pgik będzie mogła ponownie trafić do Sejmu.


Pgik jutro na Radzie Ministrów

Przypomnijmy, że ustawa o zmianie Pgik została przyjęta przez poprzednią Radę Ministrów 15 października, a 28 października trafiła do Sejmu starej VIII kadencji. Zgodnie z nieformalną zasadą dyskontynuacji po inauguracji Sejmu IX kadencji (pierwsze posiedzenie odbyło się 12 listopada) projekt noweli nie znalazł się na liście aktualnych druków, którymi zajmuje się izba niższa parlamentu.
„Strona rządowa, jeżeli ma wolę kontynuowania prac nad konkretnym projektem, powinna ponownie skierować go do Sejmu, taki druk otrzyma wówczas nowy numer aktualnej kadencji Sejmu” – poinformowała wówczas Geoforum.pl Kancelaria Sejmu.

DC


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Stanczyk dobrze pisze Profesore i jego koledzy i podopieczni to było nie było likwidatorzy miernictwa polskiego
 2 
odpowiedz zgłoś
Stańczyk powiedz ty mi kiedy zmarł płk Garstka i kiedy był w GUGiK, a potem udaj się do specjalisty z tymi swoimi wynurzeniami. Może jeszcze nie jest za późno.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Coś może pokręciłem? Może Garstka był działaczem niepodległościowym prześladowanym przez komunistyczny reżim a to co proponujesz polskiej geodezji ma coś wspólnego z demokratycznym państwem prawa? A może jeszcze zacytować prof. Adamczewskiego, chlubę SGP, PZPR i podobnych organizacji, z powszechnie dostępnego listu, sprzed kilku lat, na posiedzenie poprzedniej Rady Geodezji i Kartografii o konieczności obrony systemu geodezji stworzonego przez lata PRL-u? Chlubicie się tym waszym pochodzeniem to nie mówmy o zakulisowych rozgrywkach a o konsekwentnej obronie systemu stworzonego przez funkcjonariuszy słusznie minionego okresu. Nie stałeś tam gdzie zomo, bo zomo to były krawężniki do bicia ludzi. Stałeś i stoisz w miejscu tych co zlikwidowali mierniczych, kataster i prawo obywateli do ochrony ich własności przez państwo. Tylko tyle, i aż tyle.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
kolego Stańczyk jak ty mnie teraz wzruszyłeś. Czekam, aż dowiem się, że stałem tam gdzie zomo :*
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
A esebek Garstka, adiutant gen. Kiszczaka który jako Radca Głównego Geodety Kraju napisał koncepcję ZSIN to też zakulisowe rozgrywki? Czy może gra w otwarte karty? Komuna i esbecja rządzi w geodezji chociaż teraz to są potomkowie i następcy tych którzy likwidowali polskie miernictwo a potem min. wchodzili po 89 toku w "biznes informatyzacji państwa". "Uwiarygadniacie" swoim działaniem polityków którzy klepią te bzdury które im dyktujecie i dlatego nie trudno was w tym wszystkim rozpoznać. Wygrywacie ale to nic nowego. Ten kraj zawsze miał "szczęście" do zdrajców, sprzedawczyków czy po prostu pasożytów niszczących dobro wspólne. Nie myślcie jednak, że wszyscy nabierają się na tą waszą prymitywną retorykę.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
- kolego nie rozumiesz przenośni...
 1 
odpowiedz zgłoś
oko piszesz o ip serwerów z Warszawy, po co się tak podkładasz? Ty kantujesz, ale jak Ci obojętne no to trudno :(
 1 
odpowiedz zgłoś
- nie wie kto kantuje i jest mi to obojętne tak jak Tobie. ja nikogo nie sprawdzam, bo i po co za mały jestem w tej układance. Zależy mi na "dobru zawodu"....jak BY TO NIE ZABRZMIAŁO. Sprawdzam , ktoś powie za rok, jak to wszystkie #$%!!yknie....
 1 
odpowiedz zgłoś
OKO jest mi to obojętne, natomiast cieszę się, że po raz kolejny wyszło szydło z worka jak kantujecie i mijacie się z prawdą w komentarzach. Wy, wykonawcy. Leszek nie wie o co kłamią, Adam nie zdążył napisać, a ty masz ip serwerów z Warszawy. Tylko jak się mówi sprawdzam to idziesz do *Biedrąki*. Nie pisz głupotów, to będę cię traktował jako równego dyskutanta. Jestem przekonany, że potrafisz.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
- Ciesz się kol z Olsztyna, może GUGik tam niedługo "przyjedzie".Trudno zwyciężyliście, gratulujemy wszyscy głupkowaci wykonawcy. No niestety taki nasz los. Jak się jest niedorajdą to tak się to kończy. Poczekamy na pierwsze sukcesy w przyśpieszaniu inwestycji, w rozwaleniu branży, w upodleniu tych którzy na wasze bazy będą musieli za darmoche aktualizować.Czekamy na fakt aż ktoś się zorientuje, że najpierw nie inwestycje a bazy a ludzi do ich aktualizacji będzie coraz mniej.Ja idę do Biedronki.....
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
hehe salon24 plus Piętak plus 2011r. Brakuje mi Gadomskiego i MaxKolonko i będzie zamknięta lista najbardziej wiarygodnych. I jeszcze jakiś wywiad w realu24 z szaliczkiem. OKO fajnie fajnie, ale od ok 5 lat już nikt się nie nabiera na to, że IP jest widoczne na geoforum, te czasy przeminęły. Wiesz RODO itd. Gdyby było inaczej to wiedziałbyś, że piszę z Olsztyna;)
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
O tych "panienkach do tańczenia" w poprzednim rządzie PIS to było tu - https://www.salon24.pl/u/mediologia/347006,spowied z-agenta-mosadu Polecam ten wywiad bo rzuca wyraźne światło na mechanizmy rządzenia, w tym te, zwiazane z geodezją. Jak widać nic się przez lata, które od niego minęły, nie zmieniło.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
- geodeci to jednak dziwny "naród"
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
- Ciekawe czy Szanownej Pani Minister, która jak ktoś napisał lubi tańczyć, przekazano,że najpierw bazy a później przy okazji proces inwestycyjny.Przypomniała mi się taka anegdota prawnicza jak ojciec adwokat opieprzał młodego za to, że za szybko skończył sprawę z której był w stanie opłacić mu studia i wybudować dom. Ile fortun mogło powstać lub powstało z naszego "bajzlu geodezyjnego"
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
- te komentarze zwłaszcza z serwerów warszawskich są na bardzo wysokim poziomie.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
podobno premier już pytał w kancelarni, czy wpłynęło jakieś pismo z PGT bo nie wie czy ma dawać jutro na sejm ustawę.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
Nowelizacji nie będzie. Ponieważ propozycje tam zawarte nie podobają się P. Leszkowi Piszczkowi. Krzyczy, tupie, zarzuca jakieś niestworzone rzeczy. A publika czyta to co pisze i patrzy na to z politowaniem.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
~Leszek Piszczek Wklej link to uzasadnienia.
odpowiedz zgłoś
geodeta2 Pan AW już dawno stracił w moich oczach jakikolwiek autorytet prawny. Zakrzyknąć: Hucpa! lub Hańba! to jedyne co od dłuższego czasu potrafi. A szkoda, bo rokował nieco lepiej od reszty współstowarzyszonych. A do Pana LESZKA mam jedno malutkie pytanie: proszę o wskazanie jakich konkretnie kłamstw i oszczerstw się używa wobec *was* ?
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
Leszku to, że rozwiązania są szkodliwe dla was to jestem więcej niż pewien. Są natomiast dobre, dla 95 proc. pozostałych geodetów, którzy nie naginają przepisów:) Teorie spiskowe sobie w domku opowiadaj, pewnie nawet rodzina przytaknie.
 5 
 6 
odpowiedz zgłoś
Sformalizowane nie sformalizowane grunt, że działało, @Geodeto. Lansowane "prawo" przez lobby informatyczne jest jeszcze gorsze niż to z 2014. Rozwiązania są całkowicie wadliwe i szkodliwe dla nas i dla inwestycji. A wszystko rozchodzi się o kasę ale nie dla geodetów. Nam opłaty od ha wyjdą jeszcze bokiem. To zwykły podatek od powierzchni mapy, którą wydamy zleceniodawcy. Jeśli w ogóle wydamy, bo nowy warunek weryfikacji o spójności oddawanych danych z tymi w bazie np. sklikanymi z mapy 1:2000/5000 to dopiero bedzie bat na nas. Teraz to już bazy same się stworzą. Naszymi rękami. Ale co tam, przecież zleceniodawcy nam zapłacą. Totalny dowód na lobby informatyczne to wprowadzenie baz info. w dodanym rozdziale ustawy o planowaniu przestrzennym ale będą panowie mieli kasiorkę. A co sobie Oni myślą o nas wykonawcach to poczytajcie na str. 28 Uzasadnienia projektu z 25.10.2019 jakich kłamstw i oszustw się tam używa wobec nas. Ciekawe czy dzisiaj ten sam dokument bedzie na Radzie Ministrów?
 8 
 5 
odpowiedz zgłoś
do AdamWójcik Skończ Pan, wstydu oszczędź.
 5 
 6 
odpowiedz zgłoś
Zasada dyskontynuacji to nie jest żadne sformalizowane prawo. Jest to zwyczajowa zasada i działanie wbrew tej zasadzie nie jest żadnym złamaniem prawa. A ustawa i tak wejdzie i to jeszcze w tym roku i będzie się działo. Radzę już teraz negocjować wyższe ceny na 2020 rok.
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
@Adam Wójcik Panie Wójcik proszę o wskazanie złamanego przepisu prawa, świadczącego o tym że projekt ustawy przyjęty przez poprzedni rząd, nie może być procedowany przez obecny. Chyba Kancelaria Sejmu jasno odpowiedziała, że taki obrót sprawy jest możliwy do zastosowania. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
@ Wydaje się że jedynym rozwiązaniem obecnej sytuacji jest założenie stowarzyszenia "stop korupcji".Być może gdyby wykonawcy prac byli pewni że nie zostaną wysmiani przez polityczne służby to chętnie złożyli by zeznania. Tak naprawdę wystarczy jeden uczciwy geodeta w powiecie. Tylko i aż. Nadzieji należy upatrywać również w obecnych pracownikach administracji, którzy chcą zerwać z obecnym system, który jest przesiąknięty złymi praktykami.
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
Hucpa, a nie stanowienie prawa... Uprzejmie informuję, że PTG w dniu dzisiejszym wystosowuje pismo do Pana Premiera. Wnioskujemy w nim o wykreślenie z porządku obrad Rady Ministrów punktu dot. przyjęcia projektu ustawy o zmianie ustawy ? Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz niektórych innych ustaw, z uwagi na rażące naruszenie zasad proceduralnych w procesie stanowienia prawa. Polskie Towarzystwo Geodezyjne w żadnym razie nie kwestionuje możliwości skorzystania przez nowego ministra z prac merytorycznych i dorobku poprzedniego Rządu. Nasz protest dotyczy wyłącznie spraw proceduralnych, a mianowicie formalnego braku konsultacji społecznych dotyczących obecnie procedowanego projektu zmiany ustawy. Wada ta stanowi uzasadnioną i wystarczającą przesłankę do skreślenia z porządku obrad wskazanego projektu zmiany ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Bezprawiu mówimy: nie.
 15 
 14 
odpowiedz zgłoś
- niestety wykonawcy a zwłaszcza geodeci uprawnieni przegrali. Czy zrobiono wszystko co było można....Po wprowadzeniu nowych przepisów król, zacznie czystki... kwestia "terminów" jest już zaczątkiem. Powodzenia.Choć jest szansa ale czy głupkowaci wykonawcy będą chcieli ją wykorzystać.... Wiem ,że zbliża się kryzys i robót może być mniej. Jest to niekorzystny czas.Może być ciężko. Ale wystarczy jedną rzeczą "uwolnić potok kamieni". Jaki sami wiecie. gremialnie podwyższyć ceny i wydłużyć terminy realizacji.Fachmani z urzędów nie dadzą rady, oto jestem spokojny.
 8 
 3 
odpowiedz zgłoś
Prezes Polski odpoczywa w szpitalu, a tymczasem zięciów łapio w Gdańsku. Ja bym już na prezesa nie liczył. To się wszystko posypie niedługo. Oby zdążyli uchwalić ustawę to przynajmniej zostanie cokolwiek.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
Używając określeń Pana Prezesa Kaczyńskiego, można powiedzieć, że Pani Minister kierując ustawę pod obrady rządu pokazała, że jest w tym gronie "od tańczenia" a nie myślenia.
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
No i jest wola. Jak widać, tego rządu, nikt nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne. W geodezji, dyktatura ciemniaków i cwaniaków, niezależnie czy rządzi PO, SLD, PSL czy PIS, ma się dobrze. A politycy, co zapewne nikogo nie dziwi, udowadniają w tym przypadku wciąż, że : "Hominis est errare, insipientis in errore perseverare" (Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie.)
 5 
 5 
odpowiedz zgłoś
a 20 grudnia ustawę przyjmie Sejm.
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
to chyba oznacza że Pani Minister zdążyła się poznać na stowarzyszeniach:)
 4 
 11 
odpowiedz zgłoś
32 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS