wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-13| Geodezja, Software, Kataster

Oprogramowanie Geobidu również zapewnia łączność z PESEL

Oprogramowanie EWOPIS jest trzecim systemem do prowadzenia EGiB, który przystosowano do komunikacji z rejestrem PESEL.


Oprogramowanie Geobidu również zapewnia łączność z PESEL

Funkcja ta jest dostępna począwszy od wersji 7.12. By z niej korzystać, potrzebny jest certyfikat dla powiatu oraz loginy i hasła dla poszczególnych użytkowników, co uzyskuje się w GUGiK po wypełnieniu odpowiedniego wniosku.

Komunikacja PESEL-EGiB jest realizowana za pośrednictwem szyny usług Zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN). W ten sam sposób powiaty mogą się również komunikować z rejestrem elektronicznej księgi wieczystej (EKW) – od 10 października funkcja ta działa już we wszystkich powiatach. Ponadto w połowie listopada GUGiK udostępnił interfejs do komunikacji z rejestrem REGON.

Obecnie komunikację PESEL-EGiB oferują programy firm: Geo-System, Geomatyka Kraków oraz Geobid. Nad wdrożeniem funkcji pracują ponadto firmy: Sytherm-Info, Sygnity, Intergraph, Comarch, Esri oraz Geobaza.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Aktualny PESEL Straszna krzywda dzieje się wykonawcą że będą mieć dostęp do aktualnych danych egib. Znowu nie można będzie narzekać na nieaktualne dane egib.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
oto lobby.....................
odpowiedz zgłoś
p Nie jest to zasługa naszego działu, ale klient ma zawsze rację.
odpowiedz zgłoś
Dzięki dowiedziałem się że istnieje też wniosek lub petycja do ministra o sprawdzenie zabezpieczeń.
odpowiedz zgłoś
p Szanowny kliencie, uprzejmie informujemy, że zawsze istnieje możliwość zapytania do PESEL, kto pytał o twoje dane. Życzymy miłego dnia.
odpowiedz zgłoś
Tak myślałem że skoro ktoś używa centrum certyfikacji ZSiN zamiast normalnych SSL to musi być super. Moze GUGiK wdroży takie nowatorskie rozwiązanie w bankach ?
odpowiedz zgłoś
@p Nie można ponieważ "p" nie jest daną osobową.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Czy można zastrzec żeby systemy korzystające z tych usług nie mogły mieć dostępu do moich danych osobowych ?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS