wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-12| Geodezja, GIS, Edukacja

Co się wydarzyło podczas Barbórki na AGH?

W ubiegłym tygodniu w ramach obchodów Barbórki odbyła się coroczna Konferencja Studenckich Kół Naukowych Pionu Górniczego (5 grudnia). Podczas tego wydarzenia swoją sesję miała m.in. Sekcja Geodezji, Kartografii i Geoinformacji zorganizowaną przez Koło Naukowe Geodetów Dahlta wspólnie z KNGK Geoinformatyka na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.


Co się wydarzyło podczas Barbórki na AGH? <br />
Podium
Podium
Co się wydarzyło podczas Barbórki na AGH? <br />
Prelegenci z prezesami kół naukowych
Prelegenci z prezesami kół naukowych
Co się wydarzyło podczas Barbórki na AGH? <br />
Jury
Jury
Co się wydarzyło podczas Barbórki na AGH? <br />
Widownia
Widownia

Obrady rozpoczęły się uroczystą przemową dziekana Wydziału GGiIŚ prof. dr. hab. inż. Stanisława Gruszczyńskiego. Wysłuchano 9 referatów, które były ocenianie przez jury w składzie: dr inż. Tadeusz Szczutko (opiekun KNG Dahlta), dr inż. Agnieszka Pęska-Siwik, dr inż. Anna Przewięźlikowska, dr inż. Ewa Dębińska, prof. dr hab. inż. Krystian Pyka, dr inż. Mikołaj Skulich, dr inż. Artur Krawczyk.

Wystąpienia cieszyły się sporym zainteresowaniem i zachęcały publiczność do dyskusji. Tematyka prac była bardzo różnorodna i dotyczyła m.in. integracji fotogrametrycznych technik pomiarowych, badania dna zbiornika wodnego czy wykorzystania geodezji w inwentaryzacji stanowisk archeologicznych. Koła serdecznie dziękują studentom, a także pracownikom Wydziału, którzy odwiedzili konferencję, by wysłuchać wystąpień i wspierać mówców, a jednocześnie wspólnie cieszyć się z wysokiej frekwencji.

Wygłoszone przez prelegentów referaty były na bardzo wysokim poziomie, dlatego wyłonienie podium nie należało do prostych zadań. Jury jednak musiało wybrać najlepszych. Wyniki prezentują się następująco:
1. miejsce: Patryk Paziewski „Rozbudowa oprogramowania Augmented Reality Sandbox o możliwości wyświetlania pochodnych numerycznego modelu terenu w czasie rzeczywistym”.
2. miejsce: Łukasz Łobko (KNG Dahlta) „Badanie geometrii elementów konstrukcji obiektu drewnianego pomierzonego skanerem laserowym”.
3. miejsce: Szymon Glinka, Przemysław Durda (KNG Dahlta) „Próba określenia deformacji obiektu zabytkowego położonego na obszarze zagrożonym ruchami masowymi”.

Dyplomy wręczyła prodziekan Wydziału ds. nauki dr hab. inż. Anna Barańska w asyście prezesów i opiekunów obu kół.

Jeszcze raz ogromne brawa dla wszystkich uczestników! Wystąpienie na tak ważnej konferencji może posłużyć jako wspaniała wizytówka w przyszłości.

inż. Daniel Mermon (Rzecznik KNG Dahlta)


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS