Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-12| Geodezja, GIS, Edukacja

Co się wydarzyło podczas Barbórki na AGH?

W ubiegłym tygodniu w ramach obchodów Barbórki odbyła się coroczna Konferencja Studenckich Kół Naukowych Pionu Górniczego (5 grudnia). Podczas tego wydarzenia swoją sesję miała m.in. Sekcja Geodezji, Kartografii i Geoinformacji zorganizowaną przez Koło Naukowe Geodetów Dahlta wspólnie z KNGK Geoinformatyka na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.


Co się wydarzyło podczas Barbórki na AGH? <br />
Podium
Podium
Co się wydarzyło podczas Barbórki na AGH? <br />
Prelegenci z prezesami kół naukowych
Prelegenci z prezesami kół naukowych
Co się wydarzyło podczas Barbórki na AGH? <br />
Jury
Jury
Co się wydarzyło podczas Barbórki na AGH? <br />
Widownia
Widownia

Obrady rozpoczęły się uroczystą przemową dziekana Wydziału GGiIŚ prof. dr. hab. inż. Stanisława Gruszczyńskiego. Wysłuchano 9 referatów, które były ocenianie przez jury w składzie: dr inż. Tadeusz Szczutko (opiekun KNG Dahlta), dr inż. Agnieszka Pęska-Siwik, dr inż. Anna Przewięźlikowska, dr inż. Ewa Dębińska, prof. dr hab. inż. Krystian Pyka, dr inż. Mikołaj Skulich, dr inż. Artur Krawczyk.

Wystąpienia cieszyły się sporym zainteresowaniem i zachęcały publiczność do dyskusji. Tematyka prac była bardzo różnorodna i dotyczyła m.in. integracji fotogrametrycznych technik pomiarowych, badania dna zbiornika wodnego czy wykorzystania geodezji w inwentaryzacji stanowisk archeologicznych. Koła serdecznie dziękują studentom, a także pracownikom Wydziału, którzy odwiedzili konferencję, by wysłuchać wystąpień i wspierać mówców, a jednocześnie wspólnie cieszyć się z wysokiej frekwencji.

Wygłoszone przez prelegentów referaty były na bardzo wysokim poziomie, dlatego wyłonienie podium nie należało do prostych zadań. Jury jednak musiało wybrać najlepszych. Wyniki prezentują się następująco:
1. miejsce: Patryk Paziewski „Rozbudowa oprogramowania Augmented Reality Sandbox o możliwości wyświetlania pochodnych numerycznego modelu terenu w czasie rzeczywistym”.
2. miejsce: Łukasz Łobko (KNG Dahlta) „Badanie geometrii elementów konstrukcji obiektu drewnianego pomierzonego skanerem laserowym”.
3. miejsce: Szymon Glinka, Przemysław Durda (KNG Dahlta) „Próba określenia deformacji obiektu zabytkowego położonego na obszarze zagrożonym ruchami masowymi”.

Dyplomy wręczyła prodziekan Wydziału ds. nauki dr hab. inż. Anna Barańska w asyście prezesów i opiekunów obu kół.

Jeszcze raz ogromne brawa dla wszystkich uczestników! Wystąpienie na tak ważnej konferencji może posłużyć jako wspaniała wizytówka w przyszłości.

inż. Daniel Mermon (Rzecznik KNG Dahlta)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS