wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-12| GIS, Mapy

Geoportal wzbogacony o funkcję szkicowania

Nowe narzędzie udostępnione przez GUGiK pozwala nanosić na mapy w Geoportalu punkty, linie i poligony wraz z opisami.


Geoportal wzbogacony o funkcję szkicowania

By skorzystać z funkcji, wystarczy z lewego menu wybrać ikonę ołówka. Do wyboru jest rysowanie: punktów, odcinków, łamanych i poligonów. Dodatkowo dla narysowanych figur można tworzyć bufory i dodawać etykiety. Narzędzie pozwala także mierzyć długość odcinka lub łamanej oraz powierzchnię poligonów. Możemy także wygenerować tabelę ze współrzędnymi oznaczonych punktów w różnych układach (w tym: 1992, 2000 i WGS84).

Wykonany przez siebie szkic użytkownik może zapisać do formatu PDF, korzystając z narzędzia „Drukuj” (dostępne w menu „Plik”).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
oczywiście po ich opłaceniu Ale dlaczego po opłaceniu? Powinno być jak w działalności, najpierw dostawa usługi, a potem faktura. No przecież może urząd zawierać umowy z każdym, w czym problem? Urzędnicy nie widzą tego problemu argumentując propozycję zmian w opłatach za zgłoszenia tym, że przecież mamy umowy i możemy się sądzić. Tym bardziej, że już kiedyś płaciliśmy dopiero po oklauzulowaniu materiałów, chyba, że przewidywany czas pracy był długi. Ot i sposób na likwidację zgłoszeń na 50 lat: do pół roku płatne przy odbiorze, powyżej roku - z góry. No i jak zaufanie społeczne by wzrosło.

~głos z powiatu W epuap są już dostępne dla geodetów 2 formularze o uwierzytelnienie i zawiadomienie o zakończeniu

Niby nowość Żadna to nowość. Funkcja ta była dostępna z poziomu zgłaszania błędów w geoportalu. Została tylko wyciągnięta w innym miejscu.

A dlaczego w geoportalu nie ma funkcjonalności takiej jak w Google Earth, że za pomocą pliku KML można dodać własne punkty, linie i poligony na podstawie ich współrzędnych? To dopiero byłoby coś wartościowego, a nie to, że mogę sobie porysować sobie "na oko" na obrazku z geoportalu.

ePUAP Widzę że już za chwilę będzie możliwe składanie zamówień na dane PZGiK oraz składanie zgłoszeń prac geodezyjnych elektronicznie. Tak naprawdę to brakuje tylko formularzy na ePUAP. Jeśli dobrze postrzegam rzeczywistość to trzeba będzie dostosować systemy dziedzinowe w ośrodkach dokumentacji geodezyjnej do pobierania danych zamówień/zgłoszeń i zapewnić kanałem zwrotnym dostarczenie danych (oczywiście po ich opłaceniu).

Masz rację wywal też G2_user_session. Będzie fajnie.

czyli wkrótce nie będzie już potrzebny ArcGIS.

7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS