wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-10| GIS

Piekło Auschwitz w wirtualnej rzeczywistości

Zespół Real Invented Studio z Dzierżoniowa pracuje nad drobiazgową rekonstrukcją 3D obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau. Nie chodzi tu jednak o wizualizację obecnego stanu obiektu, ale o odtworzenie jego wyglądu z czasów II wojny światowej.


Piekło Auschwitz w wirtualnej rzeczywistości

Efektem pracy zespołu ma być aplikacja AuschwitzVR. Po założeniu gogli wirtualnej rzeczywistości pozwoli ona „zagłębić się” w trójwymiarową rekonstrukcję tego obiektu. Jest ona opracowywana na podstawie archiwalnych zdjęć, dokumentacji technicznej, planów czy opowieści świadków. Oprócz samych modeli 3D budynków cyfrowa rekonstrukcja obozu będzie zawierała różnego rodzaju rekwizyty i detale (kamienie, gałęzie, sterty ubrań, walizki, śmieci, kałuże, pył), postacie (strażnicy, więźniowie, zwierzęta), pojazdy czy realistyczne oświetlenie i cienie, a nawet efekty dźwiękowe. Wizualizacje przygotowywane są w środowisku Unreal Engine 4.

Jak zapowiadają twórcy, dzięki ich aplikacji będzie można zajrzeć w każdy zakamarek obozu, swobodnie poruszać się po jego terenie, kucać, wychylać się czy podnosić z ziemi przedmioty i oglądać je z bliska. Rozwiązanie ma także oferować różne scenariusze, które pozwolą lepiej zrozumieć piekło, jakie czekało osoby trafiające do tego obozu.

Wśród współautorów aplikacji AuschwitzVR jest Sebastian Ośka, który przygotowywał film „Miasto ruin”, na którym odtworzono wygląd Warszawy z okresu tuż po zakończeniu II wojny światowej.

Aplikacja jest jeszcze w trakcie opracowania – na portalu Kickstarter trwa akacja zbiórki funduszy na jej ukończenie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS