wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-10| GIS, Mapy

Mieszkańcy Tarnowa zgłoszą kopciucha na geoportalu

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa uruchomiło internetowy serwis, który daje możliwość zgłaszania na mapie nieruchomości, które są źródłem zanieczyszczeń powietrza.


Mieszkańcy Tarnowa zgłoszą kopciucha na geoportalu

Serwis dostępny jest pod adresem www.smog.umt.tarnow.pl. Każda informacja, którą naniosą tarnowianie poprzez wpisanie danych dotyczących kopcących kominów, będzie weryfikowana i uzupełni miejską bazę źródeł niskiej emisji. Na tej podstawie będzie można właścicielom kopcących nieruchomości przekazać kompleksowe informacje dotyczące możliwości wymiany źródła ciepła na bardziej ekologiczne.

– Nie chcemy administratorów czy właścicieli dymiących nieruchomości w żaden sposób piętnować, ale chcemy do nich dotrzeć i pomóc im poprzez podpowiedzenie sposobów na wymianę źródeł ciepła czy też pokazanie sposób palenia, dzięki którym piece nie dymią. Może też chodzić o tak proste rzeczy jak zmiana materiału opałowego – podkreśla prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. – Z pewnością nie wszyscy wiedzą o możliwościach skorzystania z dotacji na wymianę pieców czy o możliwości nieodpłatnego podłączenia się do sieci MPEC. Nie wszyscy też wiedzą, że gdy nie mają pieniędzy, aby dołożyć się do dotacji, to mogą uzyskać środki z pomocy społecznej.

Ponadto w ramach walki ze smogiem komendant tamtejszej straży miejskiej planuje zwrócić się do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o sfinansowanie zakupu specjalistycznego drona, który będzie „latającym laboratorium” badającym skład powietrza. Z takich dronów korzystają już niektóre miasta w Polsce. Gdy wykryją składniki świadczące o niezdrowym składzie powietrza, w czasie rzeczywistym przesyłają dane pomiarowe, by później służby miejskie mogły bliżej zająć się sprawą.

Źródło: UM Tarnowa, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
KMZB A może by utworzyć taką warstwę na Krajowej Mapie Zagrozeń Bezpieczeństwa.
 1 
 2 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS