wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-09| GNSS, Edukacja

PAK nagradza prace dyplomowe, w tym geodezyjne

Poznaliśmy laureatów II edycji Konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. Wśród wyróżnionych prac znalazły się dwie obronione na kierunku geodezja i kartografia.


PAK nagradza prace dyplomowe, w tym geodezyjne

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 28 prac dyplomowych, obronionych w roku akademickim 2018/2019 – 17 magisterskich i 11 inżynierskich. Najwięcej prac pochodziło z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (9 zgłoszeń) i Politechniki Warszawskiej (7 zgłoszeń). Ponadto w konkursie wystartowali studenci z Politechniki Gdańskiej, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz Politechniki Krakowskiej.

Przewodniczący kapituły wiceprezes PAK ds. Nauki Marek Moszyński podkreślił, że wszystkie nadesłane prace reprezentowały bardzo wysoki poziom. – Kapituła konkursowa miała w tym roku jeszcze trudniejsze zadanie. Szczególnie w zakresie przyznania najwyższych nagród, gdzie poziom był bardzo wyrównany. Widać również pewne tendencje w ocenianych przez nas kategoriach – tłumaczył wiceprezes Moszyński. W kategorii prac inżynierskich dominowała tematyka rakietowa, zaś w przypadku prac magisterskich panowała większa różnorodność.
Kapituła konkursowa składała się z 6 członków – ekspertów związanych z różnymi aspektami sektora kosmicznego.

Nagrodzeni w kategorii prac inżynierskich:
• nagroda I stopnia – Mateusz Guzik; „Układ hamowania aerodynamicznego w rakiecie sondującej”; Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, kierunek inżynieria mechatroniczna;
• nagroda II stopnia – Michał Grendysz; „Wstępny projekt systemu sterowania do rakiety sondującej oparty o silniki typu cold gas”; Politechnika Warszawska, kierunek lotnictwo i kosmonautyka.
• nagroda III stopnia – Dawid Adamski; „Wykonanie modelu laboratoryjnego układu sterowania i zobrazowania położenia satelity typu Cube”; Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, kierunek lotnictwo i kosmonautyka.

Nagrodzeni w kategorii prac magisterskich:
• nagroda I stopnia – Grzegorz Gajoch; „System komunikacji satelity PW-SAT2”, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, kierunek elektronika i telekomunikacja;
nagroda II stopnia – Joanna Marta Najder; „Analiza jakości predykcji orbit satelitów śledzonych przez stacje SLR”; promotor dr hab. inż. Krzysztof Sośnica; Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, kierunek geodezja i kartografia;
nagroda III stopnia – Piotr Bryłka; „Wykorzystanie niskobudżetowych odbiorników GNSS na potrzeby wyznaczania parametrów opóźnienia troposferycznego”; promotor dr hab. inż. Tomasz Hadaś; Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, kierunek geodezja i kartografia.

Źródło: PAK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Lipa Wchodzę żeby poczytać o tym jak to studenci zajmują się nieistotnymi sprawami, żeby potem nie mieć pracy, a tu głucho... Oczywiście dla laureatów gratulacje ! Dobra robota
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS