wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-06| Mapy

Droga jasna czy ciemna? Odpowiedź na Mapach Google

Google przymierza się do wzbogacenia swojej mobilnej aplikacji mapowej o nietypową warstwę.


Droga jasna czy ciemna? Odpowiedź na Mapach Google <br />
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Jak donosi serwis XDA-Developers, analiza kodu najnowszej wersji tego programu w wydaniu beta świadczy o tym, że Mapy Google zostaną wzbogacone o warstwę „Oświetlenie”. Mamy się dzięki niej dowiedzieć, czy dana ulica jest dobrze oświetlona, a może brak jest wzdłuż niej latarni. Ta pierwsza kategoria obiektów ma być oznaczona kolorem żółtym.

Do czego mogą się przydać takie dane? Z pewnością nie brakuje kierowców, którzy po zmierzchu wolą poruszać się po oświetlonych drogach. Pojawiają się też opinie, że z warstwy korzystać będą przede wszystkim piesi. Wiedząc, gdzie ulice są nieoświetlone, będą mogli uniknąć miejsc, gdzie potencjalnie częściej dochodzi do napadów.

Oczywiście wokół nowej warstwy jest mnóstwo znaków zapytania. Nie wiadomo chociażby, kiedy zostanie ona udostępniona użytkownikom oraz jaki będzie jej zasięg.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ uważaj bo jeszcze pobiorą dane z OSM, bo tam czasem ktoś wprowadzał
odpowiedz zgłoś
@ Warto by powołać specjalny zespół ekspertów aby rozważyli możliwość dodania nowej warstwy "światło" do naszego geoportalu. Wstępne szacunkni mówią o potrzebie wygospodarowania około 1 mln zł na ten cel. Rozkład kosztów wygląda następująco 1.Wynagrodzenie zespołu ekspertów 990 000 zł, 2. Wynagrodzenie dla informatyka 1000 zł. Oczywiście Śródki te można by było pozyskać poprzez wprowadzenie daniny światowej pobieranej od wykonawców prac geodezyjnych podczas zgłaszania pracy geodezyjnej.
 6 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS