wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-04| Geodezja, Firma

Eurosystem składa wniosek o upadłość

Zarząd spółki Eurosystem z Chorzowa 3 grudnia złożył do Sądu Rejonowego w Katowicach wniosek o ogłoszenie upadłości.


Eurosystem składa wniosek o upadłość

Jak czytamy w komunikacie spółki, jest to związane z postanowieniem tegoż sądu z 24 października, który umorzył postępowanie restrukturyzacyjne Eurosystemu.

Firma Eurosystem Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 1990 roku. Początkowo koncentrowała się na działalności projektowej dla Telekomunikacji Polskiej, a z czasem również dla innych operatorów.

Od 1998 roku spółka nawiązała ścisłą współpracę z firmami geodezyjnymi zajmującymi się formalnym przygotowaniem procesu inwestycyjnego, w tym ze: Śląskim Przedsiębiorstwem Geodezyjnym Geo-Info System, Przedsiębiorstwem Geodezyjno-Inwestycyjnym Geo-Lex System oraz z Przedsiębiorstwem Geodezyjnym GEMI. Z czasem współpraca została uzupełniona związkami kapitałowymi, a te w konsekwencji doprowadziły do podjęcia w 2001 roku przez zgromadzenia wspólników tych czterech firm decyzji o połączeniu się w jeden podmiot gospodarczy. Tym samym 3 stycznia 2002 r. Eurosystem zmienił swój profil działalności z firmy projektowej na geodezyjno-projektową zajmującą się przygotowaniem i wspieraniem procesu inwestycyjnego w zakresie: projektowanie infrastruktury telekomunikacyjnej, usług skanowania laserowego i fotogrametrii cyfrowej, projektowania i budowy stacji bazowych oraz instalacji systemów antenowych i systemów elektrycznych.

3 listopada 2010 r. firma została przekształcona w spółkę akcyjną. Od 23 maja 2011 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect GPW.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje Gratuluję Zarządowi. Mam propozycję, może by tak zlicytować majątek prezesa. Wobec mnie nie miał sumienia tego uczynić, z tym że ja po 4 latach stanąłem na nogi, a ta wielka firemka poszła na dno. Jeszcze raz gratuluję!

... jeśli przez geodezję rozumiesz molochy zmierzające do upadku to ta, rzeczywiście tak jest.

Filozof Widzę tutaj masę filozofów od sierpa i tyczki z światopoglądem psa ogrodnika. Tacy właśnie ludzie zabijają tą geodezje a przykład idzie z góry.

tak jak każda firma która czeka na mannę z nieba, zamiast dywersyfikować portfel zamówień i wzbogacać porfolio i przede wszystkim brać się do roboty. Jak się czekało na obietnice JJa to się zapomniało, że on tez może kiedyś wypaść z gry. Jakoś Aero nie piszczy, że ma brak zleceń, dlaczego?

A jak się miewają inne firmy od projektów z oszczędnościami w GUGiKu ?

5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS