wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-03| GIS, Imprezy

Jak we Wrocławiu świętowano GIS Day?

Już po raz szósty w dniach 12-13 listopada odbył się Wrocławski Dzień GIS. Organizacja tego wydarzenia to efekt współpracy trzech wrocławskich uczelni: Uniwersytetu Przyrodniczego (Studenckie Koło Naukowe Geodetów działające na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji), Uniwersytetu Wrocławskiego (Koło Naukowe Studentów Geografii im. Juliana Czyżewskiego z Wydziału Nauk o Ziemii i Kształtowania Środowiska) oraz Politechniki Wrocławskej (Koło Naukowo-Badawcze GIS na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii).


Jak we Wrocławiu świętowano GIS Day?
Jak we Wrocławiu świętowano GIS Day?
Jak we Wrocławiu świętowano GIS Day?
Główne obchody tego święta zostały przeprowadzone na terenie kampusu Uniwersytetu Przyrodniczego. W pierwszym dniu konferencji można było wysłuchać referatów związanych z GIS-em podczas sesji wykładowych oraz poznać wspaniałych prelegentów. Poruszone zostały takie tematy, jak: czym jest HGIS (dr hab. Waldemar Spallek), jak można wykorzystać bezzałogowe statki powietrznych do poszukiwania ludzi zaginionych (prof. dr hab. Tomasz Niedzielski) czy jak wykorzystać GIS w archeologii (dr Joanna Krupa-Kurzynowska).

Referaty wygłosili również przedstawiciele Wydziału Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz firma Cubic Orb. Podczas przerw była możliwość odwiedzenia stoisk przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, firmy Leica Geosystems oraz Cubic Orb. Podczas przerw nie zabrakło również atrakcji, słodkiego poczęstunku czy nagród. Drugi dzień przeznaczono na zastosowania praktyczne w GIS-ie w postaci warsztatów.

Monika Chojwa


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To porównanie gis day z niepodległością jest wyjątkowo "trafione". GIS day to "święto" światowe i być może doczeka się też pochodów i manifestacji. Póki co, to imprezka promująca, jak czytam, pomysły administracji (warto prześledzić historię marszałkowskiego geoportalu) oraz prywatnych przedsiębiorców. Nie róbmy z akcji promocyjnej święta, bo dla wielu ludzi wyprzedaż karpi w Lidlu jest czymś wyjątkowym i zdarzającym się raz w roku. Wielu już się przygotowuje na tę okoliczność i wcale nie muszą korzystać z narzędzi GIS, aby do tego Lidla trafić. A jaka będzie radość, jak już karpik będzie w reklamówce.

nadzwyczajny = bardzo rzadko się zdarzający, wiec jak najbardziej wydarzenie odbywające się tylko jeden raz w roku jest nadzwyczajne. A dwa: nie myl samego GISu z dniem GIS. GIS może istnieć i od stuleci, a nadal go świętować. Chyba nie chcesz odmawiać świętowania np. niepodległości skoro też "istnieje od dekad" ;)

gis day jest nadzwyczajnym wydarzeniem? :-) chyba przez tego torta. gis istnieje od dekad i można podejrzewać, że dla pani sprawozdawczyni nawet może być dziadkiem. albo babcią, a może jeszcze jakimś transowym tworem.

sjp.pwn.pl święto - 2. ?nadzwyczajne wydarzenie?, więc jak najbardziej GISDay jest świętem i można go świętować, a redaktorka najwyraźniej zna język, komentatorzy niżej raczej nie

Od kiedy gis zasługuje na świętowanie? Chyba komuś udzielił się zbytnio nastrój jarmarku bożonarodzeniowego.

Zejdźmy na ziemię Pani Monika, dzień gis, to nie jest "święto".

6 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS