wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-29| Przetargi, Instytucje

Rusza modernizacja infrastruktury informatycznej GUGiK

7,1 mln zł zapłaci Główny Urząd Geodezji i Kartografii za dostawę nowej zintegrowanej platformy sprzętowej.


Rusza modernizacja infrastruktury informatycznej GUGiK <br />
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Zapewni ją firma Red Stack Poland z Warszawy – jedyny uczestnik przetargu. Wartość jej oferty okazała się o 0,2 mln zł niższa od budżetu zamawiającego.

Obecnie na potrzeby swoich systemów informatycznych GUGiK użytkuje platformę Oracle Exadata X2-2, w ramach której pracują 83 bazy danych Oracle. Teraz GUGiK chce zmigrować je na nową Zintegrowaną Platformę Sprzętową (ZPS), której dostawa jest przedmiotem ogłoszonego właśnie zamówienia.

Zgodnie ze specyfikacją rozstrzygniętego właśnie przetargu nowa platforma musi dysponować minimum 90 rdzeniami CPU (z opcją rozszerzenia do przynajmniej 130 rdzeni). Ma być wyposażona sumarycznie w minimum 250 TB surowej przestrzeni na dane realizowanej za pomocą dysków mechanicznych oraz nie mniej niż 35 TB w technologii Flash. Ma także umożliwiać ładowanie danych z prędkością min. 3,5 TB/h, a także ich odczyt z przepustowością min. 2,5 GB/s przy odczycie z dysków mechanicznych oraz nie niższą niż 36 GB/s przy odczycie z urządzeń typu Flash.

Oprócz tego zamówienie obejmuje m.in. dostawę niezbędnych licencji oprogramowania oraz świadczenie usług asysty technicznej przez 4 lata.

Nowa ZPS ma zostać zainstalowana w budynku dawnego CODGiK-u jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Kibicuję A jaka firma realizuje obecnie usługi utrzymania infrastruktury, której elementem jak rozumiem stanie się to co jest przedmiotem powyższej dostawy ?
 1 
odpowiedz zgłoś
zakupy A w powiecie w wydziałach geodezji stare hasło. Piniędzy nie ma i nie będzie. Chcą skanować miliony stron , a magazynować chyba w kieszeni:)
 1 
odpowiedz zgłoś
Cuda , cuda ogłaszają! Jaki cudowny zbieg okoliczności. Jedyny oferent i tak pięknie się "wstrzelił" z kwotą. Magiczny, świąteczny czas.
 5 
odpowiedz zgłoś
Coś drogo za dwa Ryzeny...
 1 
odpowiedz zgłoś
I po co? Skoro J.Emilewicz przeniesie Gugik do Olsztyna.
 1 
odpowiedz zgłoś
Rozumiem że takie sprzęty to w magazynie stoją u producenta że przed końcem roku zdąży ? Ilekroć będzie mowa o czymś co GUGiK zrobił "za darmo" ze wskazaniem na tych niedobrych co wydali coś na jakieś działanie proszę pamiętać o takich drobnych zamówieniach oczywiście jeszcze przetarg na wsparcie będzie kolejny.
 3 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS