wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-28| Geodezja, Edukacja, Kataster

Projekt naukowców z UWM z dofinansowaniem NCN

Zespół z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie znalazł się wśród laureatów konkursu OPUS 17 Narodowego Centrum Nauki.


Projekt naukowców z UWM z dofinansowaniem NCN <br />
Dr hab. inż. Małgorzata Renigier-Biłozor
Dr hab. inż. Małgorzata Renigier-Biłozor
OPUS jest konkursem skierowanym do szerokiego grona odbiorców. Nie ma w nim ograniczeń co do zaawansowania kariery naukowej, posiadanego stopnia naukowego lub doświadczenia w prowadzeniu badań. Wszyscy konkurujący ze sobą naukowcy podlegają tym samym kryteriom oceny, wśród których znajdują się m.in. poziom naukowy zaplanowanych badań, nowatorski charakter problemu naukowego, którego rozwiązanie jest proponowane, wpływ realizacji projektu badawczego na rozwój dyscypliny naukowej czy osiągnięcia naukowe kierownika projektu badawczego.

Konkurs OPUS 17 cieszył się dużym zainteresowaniem – do NCN wpłynęło 2051 wniosków na łączną kwotę niemal 1,98 mld zł. Po przeprowadzeniu procesu oceny eksperci zakwalifikowali do finansowania 308 wniosków o wartości 358 270 509 zł.

Wśród nich znalazł się projekt pn. „Zastosowanie hybrydowych systemów sztucznej inteligencji w automatycznych modelach wyceny (AVM) na ograniczonych rynkach nieruchomości przy niewystarczających zbiorach danych” przygotowany przez zespół w składzie:
dr hab. inż. Małgorzata Renigier-Biłozor – kierownik projektu, Instytut Inżynierii Przestrzennej i Nieruchomości,
dr hab. inż. Artur Janowski – Instytut Geodezji,
prof. dr hab. inż. Sabina Źróbek – Instytut Inżynierii Przestrzennej i Nieruchomości,
dr inż. Marek Walacik – Instytut Inżynierii Przestrzennej i Nieruchomości,
mgr inż. Aneta Chmielewska – Instytut Inżynierii Przestrzennej i Nieruchomości.
Przyznane dofinansowanie to 489 tys. zł.

Źródło: WGIPB UWM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Rozumiem drogi komentatorze że jak czytasz zwrot sztuczna inteligencja to nic nie rozumiesz. Ale nie rozumiem czemu dajesz na forum obraz swojej niewiedzy, zresztą pod różnymi nickami. Rozumiem, że bardziej pożądane prace naukowe to produkcja gumiaków wytrzymujących ciężkie warunki z dodatkową kieszonką na wzmacniacze w płynie czy produkcja superdoskonałego filtra słonecznego dostosowanego do pracy geodetów. Niestety Narodowe Centrum Nauki chyba takich rzeczy nie finansuje.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
Zmarnowane pieniądze Kolejna uczelnia ciągnie kasę na wycieczki zagraniczne. Ciekawi mnie ile ta Pani zrobi dla zawodu? Jakie to będzie miało wykorzystanie? Żadne! Za to Pani opaleniznę utrzyma wracając z egzotycznych konferencji. Zapraszam Panią od pracy z geodetami- tam też się Pani opali:-)
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
Oni już nie geodezja Mieli zmienić nazwę żeby oficjalnie potwierdzić że z geodzją to nic wspólnego nie mają
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
Radek Załatwił? Czekamy na przeniesienie GGK
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
UWM to następca ART, geodezji uczy się tam od dawna nie to co w jakimś grajdołku na południu gdzie nie wiedzą czego uczą czy geodezji czy górnictwa. Górnictwo, dziedzina niezmiernie przyszłościowa.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
Na Politechnice Wrocławskiej to chociaż o geodezji jest. Kolejna leśna szkółka promowana przez Ministra Radka od spraw długości 1 metra
 5 
 6 
odpowiedz zgłoś
Jak to geodezja? Instytut Inżynierii Przestrzennej i Nieruchomości. Państwo już nawet nei udają ze geodetami są
 4 
 6 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS