wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-26| Mapy, Prawo

219 zmian na mapie Polski

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt rozporządzenia przewidujący ustalenie, zniesienie lub zmianę nazw miejscowości bądź obiektów fizjograficznych.


219 zmian na mapie Polski <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Rozporządzenie zakłada ustalenie 4 urzędowych nazw miejscowości – po jednej w powiatach zgorzeleckim, bełchatowskim, radomszczańskim i lidzbarskim. Przewiduje ponadto zmianę nazw 21 miejscowości – najwięcej (9) dotyczy powiatu radomszczańskiego, gdzie np. Teodorów Wielki stanie się Teodorowem Dużym.

Resort administracji proponuje także zniesienie 3 nazw miejscowości, tj. jednej w powiecie wołowskim oraz dwóch w powiecie lidzbarskim. Największa likwidacja nazw szykowana jest jednak w przypadku obiektów fizjograficznych – lista ta liczy aż 183 pozycji. „Cięcia” obejmą przede wszystkim Małopolskę i Podkarpacie, w szczególności powiaty: miechowski, wadowicki, oświęcimski, jarosławski oraz rzeszowski.

Zmiana urzędowych nazw fizjograficznych obejmie z kolei 8 obiektów – najwięcej modyfikacji zostanie wprowadzonych w powiatach oświęcimskim (3) oraz wadowickim (2). Na przykład Dolski Las zmieni nazwę na Dulski Las, a Święta Górka stanie się Świętą Górą Polanowską.

Zmiany przewidziane w projekcie rozporządzenia w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz obiektów fizjograficznych mają wejść w życie 1 stycznia 2020 roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS