wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-26| GIS

GUGiK zmienia usługę integrującą adresy

Główny Urząd Geodezji i Kartografii uruchomił usługę sieciową Krajowa Integracja Numeracji Adresowej.


GUGiK zmienia usługę integrującą adresy

Choć już wcześniej GUGiK udostępniał dane adresowe poprzez serwis WMS, nowością w przypadku KINA jest nie tylko zmieniona nazwa, nawiązująca do innych usług krajowej integracji, ale także nieco zmodyfikowana prezentacja graficzna. Dane – tak jak w poprzedniej wersji WMS-a – pochodzą z Państwowego rejestru granic (PRG). Są one dostępne pod adresem https://integracja.gugik.gov.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaNumeracjiAdresowej.

Przy okazji uproszczono nazwę warstwy w Geoportalu, która prezentuje dane z tej usługi – z „Państwowy Rejestr Granic – Adresy” na „Adresy i ulice”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pytanie... Czy aby na pewno to Gugik integruje?
odpowiedz zgłoś
Panowie poprawcie proszę wyświetlanie tych etykiet ulic. Jak to wygląda w erze dzisiejszych standardów jakościowych.
odpowiedz zgłoś
Nowością jest zmieniona nazwa i szata graficzna. Wow pogubiłem buty z wrażenia. Takie integracje bez rzucającego się w oczy loga to nieprofesjonalne musicie uzupełnić księgę identyfikacji wizualnej. Taki powiedzmy obrazek człowieka z brodą a na dole napis KINA to byłoby coś.
 2 
odpowiedz zgłoś
Gorąca prośba Drodzy państwo z GUGiK mam serdeczną prośbę poprawcie: 1. wyświetlanie etykiet ulic aby były wyraziste na podkładzie np. orto 2. Wyświetlanie etykiet w zależności od ustawionej skali, 3. Wyświetlanie etykiet na rondach. Podpowiedź. Popatrzcie sobie jak to jest zrobione na mapach openstreetmap. Powodzenia
 3 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS