wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-25| GIS, Teledetekcja, Firma

WPG zaprasza na wirtualny spacer po kościele w Lesie Bielańskim

Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne opublikowało w internecie wirtualny spacer po zabytkowym kościele w stołecznym Lesie Bielańskim. Opracowanie wykonano na podstawie skanowania laserowego obiektu.


WPG zaprasza na wirtualny spacer po kościele w Lesie Bielańskim

Wirtualny spacer pozwala obejrzeć ten pokamedulski kościół wzniesiony na przełomie XVII i XVIII wieku z kilkunastu stanowisk zlokalizowanych zarówno dookoła świątyni, jak i w jej wnętrzu. Wykonano go w ramach skanowania laserowego obiektu, które było niezbędne do przygotowania renowacji zabytku.

Opracowanie promuje nową usługę w ofercie WPG, tj. rejestrację chmury punktów wraz z opracowaniem wirtualnego spaceru. Usługa przeznaczona jest dla zarządców zabytkowych budynków oraz obiektów infrastruktury. W jej ramach WPG wykonuje skanowanie laserowe całego obiektu wraz z rejestracją panoram. Wynikiem opracowania jest przede wszystkim zbiór chmur punktów, które mogą posłużyć jako podkład dla projektantów lub do stworzenia dokumentacji odtworzeniowej. Dzięki rejestracji panoram opracowywany jest także wirtualny spacer po obiekcie, który staje się niezastąpionym źródłem informacji zarówno dla turystów, jak i zarządców.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do ludwik_dron Czy Pan aby na pewno oglądał tę wirtualną wycieczkę? Wszystkie panoramy oznaczone "dronem" są robione z wysięgnika, na statywie. Nie wnikam czy stało się tak ze względu na prawo lotnicze czy brak uprawnień realizatorów, lecz oznaczenia wprowadzają w błąd. Co do komentarza o składzie WPG, jaki stanowią studenci. Ktoś decyzyjny musiał taką pracę zaakceptować i dać zielona światło na publikację w internecie, także argument o studentach mnie nie przekonuje. Produkt reprezentuje firmę, nie jednostki.
odpowiedz zgłoś
@ludwik_dron Ciekawy ten dron - spójrz pod nogi :D:D:D
odpowiedz zgłoś
Jest dobrze. Mi się podoba, zwłaszcza opcja obserwacji z drona!
odpowiedz zgłoś
Literowka "Wnętrzę" - WPG poprawcie to, bo aż oczy bolą!
odpowiedz zgłoś
Super!! [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA]. Co do studentów, to przede wszystkim kadra wpg składa się ze studentów. Osoby z wykształceniem i jakimkolwiek doświadczeniem to u nich managerowie :D
 1 
odpowiedz zgłoś
Nie wierzę Tak biednej wirtualnej wycieczki to dawno nie widziałem. Zniekształcenia aż wypalają oczy, realizatorom nawet nie chciało się zejść z obszaru fotografowania. Widziałem studenckie projekty które były o wiele lepsze. Jeśli jest to nowa usługa, to radzę się poważnie zastanowić potencjalnym klientom, jak i WPG, czy chcą wspólnie tworzyć takie produkty...
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS