wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-22| Geodezja, Sprzęt

Trimble XR10: mieszana rzeczywistość Trimble już w sprzedaży

Oferta amerykańskiej firmy Trimble właśnie wzbogaciła się o XR10 – specjalny kask, który umożliwia korzystanie z tzw. mieszanej rzeczywistości (MR) w zastosowaniach inżynierskich.


Trimble XR10: mieszana rzeczywistość Trimble już w sprzedaży

Podstawową funkcją XR10 jest możliwość wyświetlania trójwymiarowych modeli BIM oraz innych cyfrowych danych projektowych w fizycznym kontekście placu budowy oraz wchodzenie z nimi w interakcję. Pozwala to w intuicyjny sposób weryfikować postępy prac budowlanych oraz ich zgodność z projektem bądź analizować różne warianty projektu.

Rozwiązanie składa się z dwóch zasadniczych elementów. Pierwszym są gogle mieszanej rzeczywistości Holo Lens 2 zintegrowane z kaskiem, co pozwala bezpiecznie korzystać z tego urządzenia na placu budowy. Przypomnijmy, że druga generacja tych gogli została zaprezentowana przez Microsoft na początku tego roku i oferuje takie zalety jak dwa razy większe pole widzenia oraz bardziej realistyczne wizualizacje (urządzenie wyświetla obrazy w rozdzielczości 2K na jedno oko).

Drugim elementem zestawu jest oprogramowanie Trimble Connect for HoloLens. Wykorzystując technologię przetwarzania w chmurze, pozwala w pełni wykorzystać możliwości XR10 w celu współpracy różnych uczestników projektu.

Ciekawostką w zestawie XR10 jest Mobilus mobiWAN, czyli słuchawki z tzw. przewodnictwem kostnym. Dzięki temu, że nie wsadza ich się do uszu, użytkownik znacznie lepiej słyszy, co dzieje się dookoła niego.

Dostawy zestawów XR10 mają ruszyć na początku grudnia br.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Bez uprawnien To mogłoby bardzo usprawnić tyczenie. Mozna by bylo polaczyc to z instrumentem. I wyświetlac to co na kontrolerze: Nazwe punktu, kierunek i wysokosc. W jednym reku pryzmat w drugim marker, spray albo wiertarka. Genialne! Pozdrawiam!
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS