wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-21| GNSS, GIS, Software

Leica zadba o precyzję niezależnie od dostępności korekt

Szwajcarska firma Leica Geosystems wypuściła nową wersję aplikacji polowej Leica Zeno Mobile. Dzięki aktualizacji osoby o nawet niewielkich kwalifikacjach mogą skutecznie wykonywać pomiary z wysoką dokładności, a ich wyniki sprawnie przesyłać do biura.


Leica zadba o precyzję niezależnie od dostępności korekt
Leica zadba o precyzję niezależnie od dostępności korekt

Aplikacja Zeno Mobile umożliwia wykonywanie pomiarów RTK w centymetrowej dokładności. Schody zaczynają się jednak, gdy odbiór korekt jest zakłócony, np. z powodu ograniczonego zasięgu sieci komórkowej. Dzięki aktualizacji tego oprogramowania nie jest to już jednak problem. Leica zintegrowała bowiem aplikację z usługą post-processingu będącą częścią międzynarodowej sieci stacji referencyjnych HxGN SmartNet. W przypadku utraty łączności ze strumieniem korekt Leica Zeno Mobile automatycznie rozpocznie zapisywanie surowych pomiarów GNSS, a po odzyskaniu połączenia internetowego prześle je do post-processingu, czego efektem będą dane o podwyższonej dokładności. Jak podkreśla Leica, nie potrzeba do tego ani dodatkowego software’u, ani specjalistycznej wiedzy.

Nowością w Leica Zeno Mobile jest także łatwiejsza wymiana danych z aplikacjami firmy Esri. Ścisła integracja z Esri Geospatial Cloud usprawnia wymianę danych między biurem a terenem. W ten sposób administratorzy mogą np. z poziomu przeglądarki internetowej za pośrednictwem usługi ArcGIS Online zdefiniować zadania dla poszczególnych pracowników terenowych oraz przesłać im niezbędne dane. Tą samą drogą mogą następnie otrzymać od nich dane zgromadzone w terenie.

– Zbieranie danych przestrzennych nigdy nie było łatwiejsze. Dzięki najnowszej wersji Zeno Mobile dane są zawsze dokładne, bez względu na to, czy jest połączenie z internetem, czy nie. Dzięki nowej opcji łączności z produktami Esri dane gromadzone w terenie są synchronizowane w locie z naszą bazą GIS. Upraszczając i automatyzując naszą pracę, pracownicy są w stanie poświęcić więcej czasu na nowe projekty i przyspieszyć działalność firmy – komentuje Matthias Beisswenger, kierownik projektu w spółce GEO DATA GmbH.

– Aby radzić sobie z codziennymi problemami w terenie, potrzebne są innowacyjne i proste rozwiązania, by zmienić sposób, w jaki pracownicy mogą działać wydajniej – powiedział Bernhard Richter, wiceprezes ds. geomatyki w Leica Geosystems. – Najnowsze innowacje Zeno Mobile pomagają wszystkim szybko i skutecznie rejestrować dokładne dane geoprzestrzenne dzięki w pełni zautomatyzowanym procesom działającym w tle – dodaje.

Oprogramowanie Zeno Mobile jest kompatybilne zarówno z nowym tabletem Zeno Tab 2, jak i większością urządzeń mobilnych z systemem Android.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2019] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Skonczyc z uprawnieniami Obroncie sie robiac nowe uprawnienia na uzywanie Leica Zeno Mobile w Polsce.
odpowiedz zgłoś
GPS pod strzechy Każdy teraz będzie mógł działki wyznaczać...
 2 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS