Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2019-11-18| GIS, Mapy, Imprezy

Jak świętowano GIS Day 2019 na UAM w Poznaniu

Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 13 listopada po raz osiemnasty odbył się Dzień Systemów Informacji Geograficznej (GIS Day). W tym roku wydarzenie swoim honorowym patronatem objął prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.


Jak świętowano GIS Day 2019 na UAM w Poznaniu
Prelekcji wysłuchało ok. 400 osób, a wydarzenie otworzył dziekan WNGiG dr hab. Leszek Kasprzak. W obchodach GIS Day udział wzięli przedstawiciele firm i urzędów wykorzystujących systemy informacji geograficznej, pracownicy naukowi naszego wydziału, studenci oraz zaprzyjaźnione szkoły.

Wykład inauguracyjny pt. „Geoinformacja - geografia na miarę XXI wieku” wygłosiła dr inż. Patrycja Przewoźna, która przedstawiła jak zmieniał się świat geoinformacji na przestrzeni wieków. Pozostałe prelekcje wygłosili przedstawiciele WNGiG: dr Michał Rzeszewski, dr Jakub Nowosad i prof. UAM dr hab. Jarosław Jasiewicz, a także goście: Anna Pierzchała (Esri Polska), Olga Barańczyk i Przemysław Szydlik (OSM Polska), Wojciech Peter (DRON.edu.pl), Karolina Duńska i Rafał Borkowski (Sekcja Geomatyczna Koła Leśników UP), Kamil Jawgiel i Patryk Pszczółkowski (Sweco Consulting), Krzysztof Drygalski i Artur Radziemski (Geopoz), Szczepan Żurek (HERE Technologies), Jan Semmler (Neptis) oraz Michał Wyczałek (Sustainable Innovation).

Uczniowie i studenci wzięli także udział w warsztatach prowadzonych przez członków Sekcji Geoinformacji Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego:
- Wizualizacja 3D Starego Miasta w Poznaniu (Agata Borkowska, Joanna Didyk),
- Darmowe dane publiczne i co można z nimi zrobić (Aniela Rząsa),
- Gra geograficzna (Jakub Skowroński),
- Wprowadzenie do programu QGIS – stwórz swoją mapę (Kamil Wojtkowiak),
- WebGIS – twoja mapa w sieci (Patryk Jezierski, Natalia Chojnacka),
- Infografika jako narzędzie wizualizacji informacji geograficznej (Katarzyna Bartosz, Barbara Bronżkiewicz).

Prelekcje i warsztaty miały na celu zaprezentowanie zagadnień związanych z geoinformacją w sposób atrakcyjny zarówno dla uczniów szkół podstawowych czy średnich, jak i dla bardziej zaawansowanych słuchaczy, których z pewnością zainteresowały wypowiedzi zaproszonych gości m.in. z prywatnych firm.

Sekcja Geoinformacji Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego bardzo dziękuję patronowi honorowemu, patronom medialnym oraz wszystkim biorącym udział i współpracującym przy organizacji wydarzenia.

Piotr Koller


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS