wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-15| Geodezja, GIS, Software

Trimble Clarity: przeglądaj dane 3D w sieci

Amerykańska firma Trimble ogłosiła udostępnienie oprogramowania Clarity w wersji sieciowej. Pozwala ono przeglądać chmury punktów czy modele 3D w środowisku przeglądarki internetowej – zarówno desktopowej, jak i mobilnej.


Trimble Clarity: przeglądaj dane 3D w sieci

Aplikacja Clarity umożliwia wygodne dzielenie się danymi 3D pochodzącymi zarówno z urządzeń pomiarowych Trimble’a (np. skanerów SX10, serii TX czy mobilnego systemu MX9), jak i innych marek. Software obsługuje takie standardy, jak: LAS, LAZ, E57, SKP czy OBJ. W zależności od potrzeb dane mogą być udostępniane szerokiemu gronu odbiorców bądź tylko uprawnionym użytkownikom. Wśród zalet Clarity firma Trimble wymienia również ścisłą integrację z pakietem Trimble Business Center. Począwszy od wersji 5.20 (planowanej do udostępnienia w listopadzie br.) użytkownicy TBC mogą publikować swoje dane 3D bezpośrednio z poziomu tego oprogramowania. Funkcja ta jest bezpłatna dla maksymalnie 2 projektów.

– Trimble Clarity umożliwia użytkownikom łatwe udostępnianie i wyświetlanie rozbudowanych chmur punktów 3D bez konieczności kopiowania i wysyłania dużych zestawów danych – powiedział Tim Lemmon, dyrektor marketingu w Trimble Geospatial. – Dzięki intuicyjnej obsłudze bazującej na przeglądarce internetowej uczestnicy projektu mogą łatwo wizualizować i rozumieć dane, co pozwala na lepszą współpracę i podejmowanie świadomych decyzji – dodaje.

Zestawienie aplikacji do pracy na chmurze punktów oraz skanerów 3D (stan na październik 2019) prezentujemy w bezpłatnym niezbędniku „SKANOWANIE LASEROWE”

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS