wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-06| GIS, Firma, Software

Bentley rozszerza ofertę dla cyfrowych miast dzięki przejęciu Citilabs i Orbit GT

Firma Bentley Systems ogłosiła przejęcie firm Orbit Geospatial Technologies oraz Citilab, dzięki czemu jej oferta rozszerzy się o rozwiązania do przetwarzania danych z mobilnych systemów kartowania oraz przeprowadzania symulacji w transporcie.


Bentley rozszerza ofertę dla cyfrowych miast dzięki przejęciu Citilabs i Orbit GT
Bentley rozszerza ofertę dla cyfrowych miast dzięki przejęciu Citilabs i Orbit GT

Nowo nabyte technologie w połączeniu z istniejącymi rozwiązaniami projektowymi i ofertą cyfrowych miast firmy Bentley umożliwiają tworzenie tzw. cyfrowych bliźniaków mobilności. Łączą one kontekst cyfrowy miast (w tym pomiary 4D wspomagane przez oprogramowanie Orbit GT dla dronów i mobilnych systemów kartowania) oraz komponenty cyfrowe (w tym aplikacje inżynierskie OpenRoads firmy Bentley) z symulacjami wykonanymi w aplikacji CUBE. W efekcie pozwala to modelować i zapewniać odpowiednią wydajności dla proponowanego lub istniejącego drogowego majątku trwałego.

Robert Mankowski, wiceprezes firmy Bentley ds. miast cyfrowych, powiedział: „Mobilność jest priorytetową okazją dla cyfrowych bliźniaków miast, ponieważ zbyt często istniejące wysiłki związane z planowaniem i symulacją są oderwane od rzeczywistego stanu infrastruktury. Jako liderzy oprogramowania do projektowania dróg stajemy się teraz pionierami w zakrsie inżynierskich cyfrowych bliźniaków mobilności. Dzięki tym przejęciom możemy teraz połączyć symulacje ruchu drogowego, korzystając z cieszącego się uznaniem i wszechstronnego oprogramowania CUBE— stworzonego przez inżyniera ruchu Michaela Clarke’a— a także zastosować zautomatyzowane, mobilne procesy mapowania do modelowania rzeczywistości dróg, zgodnie z wizją Petera Bonne'a i jego rodziny, kierujących zespołem stojącym za Orbit GT. Umożliwi to społecznościom i regionom projektowanie, testowanie i optymalizację odporności infrastruktury mobilnej”.

O Citilabs

Oprogramowanie symulacyjne CUBE firmy Citilabs zapewnia technologię predykcyjną dla transportu, pomagając inżynierom i planistom w projektowaniu i optymalizacji bezpiecznych, wydajnych, efektywnych i przyjaznych dla środowiska systemów mobilności. Streetlytics firmy Citilabs zapewnia dane dotyczące mobilności i analizy przemieszczającej się populacji w USA i Kanadzie dla planistów, inżynierów i menedżerów ds. infrastrukturalnego majątku trwałego w celu podejmowania świadomych decyzji dotyczących trendów w transporcie.

Michael Clarke, prezes i dyrektor generalny firmy Citilabs, powiedział: „Z radością stajemy się częścią firmy Bentley Systems. Nasi klienci i partnerzy będą mieli fantastyczne możliwości pełnej integracji planowania, projektowania i obsługi różnego typu systemów transportowych. Misją firmy Citilabs jest umożliwienie naszym klientom wykorzystania danych opartych na lokalizacji, modeli behawioralnych i uczenia maszynowego za pośrednictwem naszych produktów w celu zrozumienia i prognozowania ruchu w naszych miastach, regionach i krajach. Ogłoszone dziś przejęcie zapewni prawdziwe, bogate zrozumienie obecnych i przewidywanych podróży, aby udoskonalić projektowanie i działanie przyszłych systemów mobilności.”

O Orbit Geospatial Technologies

Oferta firmy Orbit GT ułatwia użytkownikom efektywne zarządzanie, przetwarzanie i udostępnianie bardzo dużych ilości obrazów, chmury punktów i danych 3D (mobilnych, ukośnych, terenowych, UAS itp.) na potrzeby modelowania rzeczywistości i tworzenia „cyfrowych bliźniaków”. Technologia Orbit GT wzbogaca istniejące rozwiązania firmy Bentley w zakresie cyfrowych miast, modelowania rzeczywistości i przetwarzania chmury punktów, w tym ContextCapture i Pointools

Jak powiedział Peter Bonne, dyrektor generalny firmy Orbit GT: „Dzisiejsze ogłoszenie daje naszemu zespołowi, partnerom i klientom wyjątkową możliwość podjęcia ogromnego kroku w zakresie rozwiązywania obecnego zapotrzebowania na coraz bardziej dokładne, wszechstronne, łatwe w zarządzaniu i zintegrowane wykorzystanie cyfrowych bliźniaków. Zaawansowany paradygmat mapowania 3D zawsze znajdował się w sercu działań firmy Orbit GT. Wraz z ofertą cyfrowych miast firmy Bentley rozszerzymy ofertę rozwiązań i zapewnimy niespotykane dotąd możliwości współpracy między platformami. Z entuzjazmem pomogę w zbudowaniu tej przyszłości wraz ze wspaniałymi zespołami firmy Bentley Systems. W rezultacie obecnie rozwijamy kartowanie 3D stojące u podstaw cyfrowych bliźniaków 4D”.

Źródło: Bentley Systems


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS