wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-06| Sprzęt, Przetargi

GUGiK zamawia Zintegrowaną Platformę Sprzętową

Zapewnienie wydajnego i niezawodnego środowiska bazodanowego dla systemów informatycznych GUGiK jest przedmiotem przetargu rozpisanego właśnie przez Urząd.


GUGiK zamawia Zintegrowaną Platformę Sprzętową <br />
fot. Oracle
fot. Oracle

Obecnie na potrzeby swoich systemów informatycznych GUGiK użytkuje platformę Oracle Exadata X2-2, w ramach której pracują 83 bazy danych Oracle. Teraz GUGiK chce zmigrować je na nową Zintegrowaną Platformę Sprzętową (ZPS), której dostawa jest przedmiotem ogłoszonego właśnie zamówienia.

Nowa platforma musi dysponować minimum 90 rdzeniami CPU (z opcją rozszerzenia do przynajmniej 130 rdzeni). Ma być wyposażona sumarycznie w minimum 250 TB surowej przestrzeni na dane realizowanej za pomocą dysków mechanicznych oraz nie mniej niż 35 TB w technologii Flash. Ma także umożliwiać ładowanie danych z prędkością min. 3,5 TB/h, a także ich odczyt z przepustowością min. 2,5 GB/s przy odczycie z dysków mechanicznych oraz nie niższą niż 36 GB/s przy odczycie z urządzeń typu Flash.

Oprócz tego zamówienie obejmuje m.in. dostawę niezbędnych licencji oprogramowania oraz świadczenie usług asysty technicznej przez 4 lata.

Nowa ZPS ma zostać zainstalowana w budynku dawnego CODGiK-u jeszcze przed Bożym Narodzeniem, dlatego zamówienie jest realizowane w procedurze przyspieszonej.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 100 tys. zł można składać do 18 listopada.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do xyx uwolnienia raczej bym się nie spodziewał, gdyż nie leży to w genach GUGiK. dane z projektu ISOK na który wydano furmankę pieniędzy są już mocno zdezaktualizowane, po 1 stycznia będzie można pozyskać za free dane ze skaningu o oczku 70x70cm z satelity ICESAT-2, aktualizowane co kilka tygodni. więc łachy juz nie robią.
odpowiedz zgłoś
igik W CODGIK były cztery magazyny danych w sumie 500 TB danych zasobu.Czekamy na uwolnienie.
odpowiedz zgłoś
Pytanie Jak można zamawiać dostawę Zintegrowanej Platformy Sprzętowej, wraz z jej instalacją i konfiguracją, dostawą licencji oraz świadczenie usługi wsparcia technicznego dla dostarczonej infrastruktury sprzętowoprogramowej, a w ogłoszeniu pkt III.1.3) Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe wpisano cyt. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Czy to jest zamówienie czy kolejny konkurs GGK?
odpowiedz zgłoś
Tak tak system dla KAS musi mieć wydajną infrastrukturę. Kopalnia haków na każdego to coś na czym nie warto oszczędzać. Oczywiście pewne firmy i powiązania się z grafów wywali, po co mają psuć humor.
odpowiedz zgłoś
Sądzę że powodem zakupu takiego sprzętu jest chęć zrobienia podkładu w skali 1:1 co wpłynie na liczbę wywołań usług geoportalu i oczywiście prestiż geodezji.
 1 
odpowiedz zgłoś
Ośrodek Czyżby miała powstać ogólnopolska baza danych i likwidacja powiatowych ośrodków dokumentacji?
 1 
odpowiedz zgłoś
super A jaka jest przyczyna zastosowania procedury przyspieszonej? Okoliczności, których zamawiający nie mógł przewidzieć? A na który elektrośmietnik wyrzuci się ten sprzęt niepotrzebny (bazy danych zostaną zmigrowane)? Pobiegnę i zagospodaruję.
 1 
odpowiedz zgłoś
Co z tego że zamówią sprzęt jak potem robią ortofotomapy z błędnymi zakresami i mamy chorągiewki startowe z formuły 1 w krateczkę na geoportalu.
 2 
odpowiedz zgłoś
No i OK Może będzie to odpowiednio szybko działać
 3 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS