wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-05| Geodezja, Firma, Software

Bentley i Topcon tworzą spółkę mającą sprostać wyzwaniom inżynierii budowy

Bentley Systems oraz Topcon Positioning Systems ogłosiły w październiku powstanie nowej firmy – Digital Construction Works. Wspólnie prowadzona spółka zapewni usługi cyfrowej automatyzacji, integracji i „cyfrowych bliźniaków” (skupione wokół oprogramowania w chmurze firm Topcon i Bentley) usprawniające proces budowy.


Bentley i Topcon tworzą spółkę mającą sprostać wyzwaniom inżynierii budowy

Firmy Bentley Systems i Topcon połączyły siły już w 2016 r. W celu zintegrowania procesów prac inżynierskich i budowlanych oraz podniesienia jakości i wydajności projektów zaczęły rozwijać współpracę między swoimi usługami w chmurze – ProjectWise i MAGNET. Od tamtego czasu Bentley i Topcon wprowadziły liczne innowacje w dziedzinie: geodezji, modelowania rzeczywistości, planowania i logistyki, sterowania maszynami czy progresywnego zabezpieczania budowy. W 2017 r. wspólnie otworzyły Constructioneering Academies oraz znajdujące się na całym świecie obiekty testowe firmy Topcon, aby zapewnić profesjonalistom z branży budowlanej możliwość poznania najlepszych praktyk w dziedzinie technologii cyfrowej.

Firma Digital Construction Works powstała, aby usprawnić i zoptymalizować procesy inżynierskie w kontekście projektowania i zarządzania budową. Usługi cyfrowej integracji pozwolą na udoskonalenie nawet najlepszych projektów.
Jednocześnie doświadczenia zdobyte przez Digital Construction Works pomogą firmom Bentley Systems i Topcon ustalić priorytety w rozwoju oprogramowania. Nowa firma prowadzona jest przez dyrektora generalnego Teda Lamboo (wcześniej wiceprezesa ds. strategicznego partnerstwa Bentley Systems) oraz dyrektora operacyjnego Jasona Haletta (wcześniej wiceprezesa firmy Topcon do spraw cyfrowego budownictwa i rozwoju biznesowego).

– Wraz z firmą Topcon zaangażowaliśmy obecnie wielu naszych najlepszych profesjonalistów z doświadczeniem w zakresie budownictwa i oprogramowania do wspólnej pracy w środowisku wirtualnym oraz innowacyjnego wspierania integracji cyfrowej. Spółka joint venture Digital Construction Works cieszy się wsparciem zespołu zarządzającego oraz kapitałowym obu naszych firm, wykorzystując swoje wyjątkowe atuty do zniwelowania nierówności w zakresie światowej infrastruktury – powiedział Greg Bentley, dyrektor generalny Bentley Systems.

– Zainicjowane w ostatnich latach przez firmy Topcon i Bentley Systems projekty miały na celu zmianę sposobu myślenia i procesów dotyczących podejścia do budownictwa. Współpraca ta doprowadziła do powstania spółki joint venture. Utworzenie firmy Digital Construction Works doskonale współgra z naszym celem wspierania branży w spełnieniu wymagań dotyczących infrastruktury dzięki innowacjom technologicznym – dodał Ray O’Connor, prezes i dyrektor generalny firmy Topcon Positioning Systems.

Źródło: Bentley Systems


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS