wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-05| GIS, Edukacja

Ruszyła 12. edycja konkursu dla doktorantów im. Anny Pasek

Do 30 listopada br. można składać wnioski o przyznanie Stypendium im. Anny Pasek. Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu adresatami stypendium są doktoranci lub uczestnicy szkół doktorskich stosujący w swych badaniach techniki i narzędzia GIS oraz teledetekcji środowiska.


Ruszyła 12. edycja konkursu dla doktorantów im. Anny Pasek

Stypendium będzie przyznane na badania, które dotyczyć mają jednego z pięciu wskazanych żywiołów – ziemi, powietrza, ognia, wody i człowieka lub ich dowolnej kombinacji. Sama interpretacja przewodniego hasła konkursu „5 Górskich Żywiołów” jest dowolna i pobudzić ma kreatywność kandydatów składających wniosek w konkursie. Dopuszczalne są także innowacyjne badania w skali kosmicznej w obszarze naszego Układu Słonecznego.

Jak informuje Fundacja im. Anny Pasek, osoba ubiegająca się o stypendium musi spełniać wszystkie poniższe warunki:

 • jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej,
 • w roku akademickim 2019/2020 jest doktorantem, uczestnikiem drugiego lub trzeciego roku studiów doktoranckich (lub uczestnikiem pierwszego roku szkoły doktorskiej), dowolnej uczelni lub placówki naukowej na terenie Polski (lub czwartego roku studiów doktoranckich, w przypadku korzystania z urlopu macierzyńskiego/wychowawczego),
 • na 30 listopada 2019 r. nie ukończyła 30 lat (32 lat w przypadku korzystania z urlopu macierzyńskiego/wychowawczego),
 • w prowadzonych przez siebie badaniach naukowych twórczo wykorzystuje narzędzia i techniki Systemów Informacji Geograficznej i/lub teledetekcji środowiska,
 • prowadzone przez nią badania mają potencjalne znaczenie praktyczne,
 • projekt badawczy przedstawiony we wniosku o przyznanie stypendium jest realizowany w obszarach górskich, nawiązuje do tematu przewodniego tegorocznej edycji stypendium „5 górskich żywiołów” i dotyczy jednego z pięciu wskazanych żywiołów – ziemi, powietrza, ognia, wody i człowieka lub ich dowolnej kombinacji. Dopuszcza się także innowacyjne badania w skali kosmicznej w obszarze naszego Układu Słonecznego.

Stypendium w wysokości 25 tys. zł podzielone jest na dwie nierozerwalne części: grant badawczy przeznaczony na realizację rocznego projektu badawczego (15 tys. zł), oraz stypendium personalne (10 tys. zł) pozostające w gestii stypendysty. Grant badawczy podlega rozliczeniu w przeciwieństwie do stypendium personalnego wolnego od rozliczenia.

Dzięki wparciu firmy Esri Polska, polskiego przedstawiciela Esri Inc. Stypendysta otrzyma darmową roczną edukacyjną licencję programu ArcGIS Desktop wraz ze wsparciem technicznym ze strony Esri Polska.

Więcej o stypendium

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS