wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-03| GIS, Mapy

Realistyczne symulacje lotu dzięki Bing Maps

Microsoft zapowiedział wypuszczenie nowej wersji swojego popularnego symulatora lotu. Grę Flight Simulator 2020 ma wyróżniać przede wszystkim zdecydowanie bardziej realistyczna wizualizacja całego świata.


Realistyczne symulacje lotu dzięki Bing Maps
Realistyczne symulacje lotu dzięki Bing Maps

Przygotowano ją na podstawie wysokorozdzielczych zdjęć lotniczych i satelitarnych z serwisu Bing Maps, przy czym największy nacisk postawiono na odwzorowanie miast (wymodelowano ich 2 mln, z czego 400 w wysokiej szczegółowości) oraz lotnisk (uwzględniono 45 tys. obiektów).

Flight Simulator 2020 ma jednak oferować znacznie więcej niż tylko lot nad cyfrową mapą. Specjaliści od grafiki komputerowej przygotowali bowiem fotorealistyczne wizualizacje chmur, cieni, tęczy itp. By jeszcze bardziej wczuć się w lot, Microsoft wprowadzi też ładowanie aktualnych warunków pogodowych oraz odtwarzanie bieżącego ruchu lotniczego.

Model całego świata w tej grze zajmuje aż 2 petabajty. Tak ogromne rozmiary wymuszają, by dane były przechowywane w chmurze Azure i transmitowane na bieżąco do użytkownika. Zatem im szybszym łączem dysponujemy, tym wizualizacje będą bardziej realistyczne. Możliwa ma być także gra off-line, choć oczywiście z ograniczeniami. Gra ma trafić na rynek w 2020 roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czas "geodetów" się kończy, teraz wystarczy urzędnik(prawnik) z gps do katastru, a inwestycje obsłuży przeszkolony murarz. Rząd już dostrzegł że nie jest to dyscyplina naukowa, a w praktyce naburmuszeni buce w gumofilcach też są zbędni.
odpowiedz zgłoś
Super Czas do chwili, gdy sprytny Chiński studencina znajdzie tani sposób na robienie mapy ewidencyjnej z takich modeli bez udziału geodetów a GGK łyknie to jak pelikan: 3... 2... 1...
 2 
odpowiedz zgłoś
ukosne W zasobach miejskich jest sporo zdjęć ukośnych z których można stworzyć fotorealistyczne meshe budynków polskich miast ;) Niektóre miasta nawet takie gotowe modele posiadają.
 5 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS