wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-10-30| Geodezja, GIS, Mapy

GUGiK uruchamia czwartą usługę integracji, tym razem dla cen nieruchomości

Na Geoportal.gov.pl uruchomiono warstwę „Ceny nieruchomości”, która udostępnia informacje o transakcjach zawartych w powiatowych rejestrach cen i wartości nieruchomości (RCiWN).


GUGiK uruchamia czwartą usługę integracji, tym razem dla cen nieruchomości

Na razie udostępniono tu dane z 7 powiatów: mińskiego, wołomińskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, żyrardowskiego, garwolińskiego i miasta Chełm – w sumie zawierają one dane o ok. 37 tys. transakcji. GUGiK zapowiada podłączanie do niej kolejnych samorządów.

Lokalizacja nieruchomości objętych transakcjami kupna i sprzedaży jest tu prezentowana za pomocą symboli zawierających wewnątrz liczbę nieruchomości z danego powiatu, które przy odpowiednim przybliżeniu zostają zastąpione symbolami oznaczającymi typ nieruchomości:

 • Z – nieruchomości zabudowana,
 • G – nieruchomości gruntowa,
 • B – budynek,
 • L – lokal.

Dzięki warstwie użytkownik ma możliwość uzyskania podstawowych informacji o transakcjach bezpośrednio z powiatowych baz RCiWN (np. data i rodzaj transakcji) oraz możliwość zakupu pełnej informacji o wybranych transakcjach, ale to dzieje się już bezpośrednio w wystawionych przez poszczególne powiaty punktach płatności.

Czwarta „krajowa integracja”

Dane pochodzą z nowej usługi sieciowej uruchomionej przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii o nazwie „Krajowa Integracja Cen Nieruchomości”. Jest ona dostępna jako serwis WMS pod adresem: https://integracja.gugik.gov.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaCenNieruchomosci.

To już czwarty serwis GUGiK-u integrujący samorządowe usługi sieciowe. Wcześniej udostępniono: Krajową Integrację Ewidencji Gruntów, Krajową Integrację Uzbrojenia Terenu oraz Krajową Integrację Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego. Dwie pierwsze usługi oferują dane już ze wszystkich powiatów, a KI MPZP – z 1156 gmin.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Integracja z GGK Kolejna integracja z jedynym słusznym środowiskiem "Geo-System". Gratulacje dla GGK - kiedy i jaka następna kolejna "integracja" - niecierpliwie czekamy (księga Guinnessa czeka).
 2 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS