wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-10-21| GIS, Teledetekcja

Duże zmiany w konstelacji Planet

Amerykańska firma Planet Labs Inc. zapowiada duże zmiany w programie Planet Monitoring. Planuje m.in. wprowadzić satelity teledetekcyjne nowej generacji SuperDove, które zapewnią wyższą jakość zobrazowań, dzięki pozyskaniu dokładniejszych wartości współczynnika odbicia.


Duże zmiany w konstelacji Planet <br />
Bieszczady na zobrazowaniach Planet
Bieszczady na zobrazowaniach Planet

Jednocześnie Planet Labs Inc. zapewnia kompatybilność zobrazowań nowej generacji z ogólnodostępnymi danymi satelitarnymi oferowanymi np. przez Copernicus Sentinel-2. Nowe satelity SuperDove stopniowo zwiększą także liczbę kanałów spektralnych zobrazowań PlanetScope z 4, przez 5 do 8. Do 8-kanałowych zobrazowań Next Generation PlanetScope uzyskamy dostęp na początku 2020 r. Obrazy nowej generacji zastąpią te pozyskiwane z satelitów RapidEye, które w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy zostaną wycofane z programu monitoringu.

Zmiany obejmą także program Planet Tasking i satelity SkySat, w ramach których rozdzielczość zobrazowań SkySat zostanie zwiększona do 50 cm dzięki obniżeniu orbity satelity. To z kolei otworzy nowe możliwości współpracy w dziedzinach, które wymagają bardzo dokładnych zobrazowań, takich jak energetyka, górnictwo czy bezpieczeństwo. Planet planuje udostępniać najnowsze zobrazowania SkySat od połowy 2020 roku.

Planet Labs Inc. wprowadza także nowy produkt Planet Analytic Feeds, który pozwala na automatyczną detekcję takich obiektów jak: budynki, drogi czy statki.

Firma zapowiada także wprowadzenie ciekawych zmian po aktualizacji przeglądarki zdjęć satelitarnych Planet Explorer. Wprowadzone niedawno mapy bazowe (basemaps) oprócz wersji kwartalnej i miesięcznej, będą dostępne także w wersji tygodniowej. Ponadto w przeglądarce będzie możliwy podgląd zobrazowań w kompozycjach RGB, CIR oraz podgląd wskaźnika NDVI.

Źródło: ProGea 4D


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS