Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2019-10-21| GIS, Teledetekcja

Duże zmiany w konstelacji Planet

Amerykańska firma Planet Labs Inc. zapowiada duże zmiany w programie Planet Monitoring. Planuje m.in. wprowadzić satelity teledetekcyjne nowej generacji SuperDove, które zapewnią wyższą jakość zobrazowań, dzięki pozyskaniu dokładniejszych wartości współczynnika odbicia.


Duże zmiany w konstelacji Planet <br />
Bieszczady na zobrazowaniach Planet
Bieszczady na zobrazowaniach Planet

Jednocześnie Planet Labs Inc. zapewnia kompatybilność zobrazowań nowej generacji z ogólnodostępnymi danymi satelitarnymi oferowanymi np. przez Copernicus Sentinel-2. Nowe satelity SuperDove stopniowo zwiększą także liczbę kanałów spektralnych zobrazowań PlanetScope z 4, przez 5 do 8. Do 8-kanałowych zobrazowań Next Generation PlanetScope uzyskamy dostęp na początku 2020 r. Obrazy nowej generacji zastąpią te pozyskiwane z satelitów RapidEye, które w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy zostaną wycofane z programu monitoringu.

Zmiany obejmą także program Planet Tasking i satelity SkySat, w ramach których rozdzielczość zobrazowań SkySat zostanie zwiększona do 50 cm dzięki obniżeniu orbity satelity. To z kolei otworzy nowe możliwości współpracy w dziedzinach, które wymagają bardzo dokładnych zobrazowań, takich jak energetyka, górnictwo czy bezpieczeństwo. Planet planuje udostępniać najnowsze zobrazowania SkySat od połowy 2020 roku.

Planet Labs Inc. wprowadza także nowy produkt Planet Analytic Feeds, który pozwala na automatyczną detekcję takich obiektów jak: budynki, drogi czy statki.

Firma zapowiada także wprowadzenie ciekawych zmian po aktualizacji przeglądarki zdjęć satelitarnych Planet Explorer. Wprowadzone niedawno mapy bazowe (basemaps) oprócz wersji kwartalnej i miesięcznej, będą dostępne także w wersji tygodniowej. Ponadto w przeglądarce będzie możliwy podgląd zobrazowań w kompozycjach RGB, CIR oraz podgląd wskaźnika NDVI.

Źródło: ProGea 4D


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama