wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-10-10| Geodezja, Przetargi

Łódzkie powiaty ponownie zamawiają skanowanie dokumentacji

Związek Powiatów Województwa Łódzkiego po raz drugi ogłosił przetarg na cyfrową archiwizację – skanowanie i digitalizację dokumentów geodezyjno-kartograficznych zgromadzonych w PODGiK oraz utworzenie baz danych i zasilenie tymi bazami systemu ewidencji prac geodezyjnych i kartograficznych.


Łódzkie powiaty ponownie zamawiają skanowanie dokumentacji

Tak jak poprzednio zamówienie podzielono na 10 części, które dotyczą:
• 1. powiatu bełchatowskiego (skanowanie ok. 5627 operatów – 107 mb.);
• 2. powiatu bełchatowskiego (ok. 51 373 operatów – 229 mb.);
• 3. powiatu poddębickiego (ok. 28 052 operatów – 185 mb.);
• 4. powiatu radomszczańskiego (ok. 8080 operatów – 45,3 mb.);
• 5. powiatu radomszczańskiego (ok. 17 550 operatów – 98,5 mb.);
• 6. powiatu radomszczańskiego (ok. 12 220 operatów – 68,6 mb.);
• 7. powiatu radomszczańskiego (ok. 20 950 operatów – 117,6 mb.);
• 8. powiatu rawskiego (ok. 9400 operatów – 44 mb.);
• 9. powiatu wieruszowskiego (ok. 200 operatów – 35 mb.);
• 10. powiatu zgierskiego (135 mb. operatów odpowiadających formatowi A4; formaty większe od A4 stanowią wielokrotność formatu A4).

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości od 200 zł do 20 tys. zł można składać do 20 listopada br. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty będą: cena (60%) i okres gwarancji (40%).

Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskie w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, projekt pn. „Budowa systemu informacji przestrzennej wspierającego świadczenie e-usług przez powiaty z terenu województwa łódzkiego”.

Ogłoszone pod koniec czerwca br. zamówienie na ten sam przedmiot zostało unieważnione 7 października z powodu zbyt drogich ofert. Wszystkie propozycje przekroczyły budżet zamawiającego, w niektórych przypadkach nawet 6-krotnie. Łączna suma najtańszych ofert wyniosła 4,7 mln zł, podczas gdy zamawiający gotowy był wyłożyć 2,9 mln zł (bez uwzględnienia części 2 oraz 9). I – jak uzasadnia zamawiający – niemożliwe było podniesienie kwoty zaplanowanej na sfinansowanie zamówienia do ceny wskazanej w najkorzystniejszej ofercie lub ofercie z najniższą ceną.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wysokie ceny zazwyczaj nie biorą się z powietrza tylko z wymagań Zamawiającego i zakresu pracy. Jeśli są one wysokie, obejmują często wiele nie potrzebnych, a czaso i praco chłonnych czynności to ogłaszanie kolejnych przetargów, bez weryfikacji wymagań lub budżetu jest po prostu stratą czasu zarówno Zamawiającego jak i potencjalnych Wykonawców. @lodzermensch te prace nie polegają tylko na skanowaniu
 1 
odpowiedz zgłoś
W niektórych łódzkich ośrodkach nadal istnieje praktyka kserowania niektórych części dokumentacji i roznoszenia po innych działach kopii w tym czasie mogliby cały operat zeskanować
 3 
odpowiedz zgłoś
Przy odrobinie Organizacji i efektywnego wykorzystywania czasu pracownicy większości ośrodków Sami by zeskanowali
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
a to ciekawe kto się ugnie. Czy Zamawiający dosypie kaski czy towarzystwo przeliczy budżety? To w przypadku tych wszystkich na które w ogóle jakiekolwiek oferty wpłynęły. A w Bełchatowie cytując klasyka... "nie będzie niczego"
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS