wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-10-10| Geodezja, Przetargi

Łódzkie powiaty ponownie zamawiają skanowanie dokumentacji

Związek Powiatów Województwa Łódzkiego po raz drugi ogłosił przetarg na cyfrową archiwizację – skanowanie i digitalizację dokumentów geodezyjno-kartograficznych zgromadzonych w PODGiK oraz utworzenie baz danych i zasilenie tymi bazami systemu ewidencji prac geodezyjnych i kartograficznych.


Łódzkie powiaty ponownie zamawiają skanowanie dokumentacji

Tak jak poprzednio zamówienie podzielono na 10 części, które dotyczą:
• 1. powiatu bełchatowskiego (skanowanie ok. 5627 operatów – 107 mb.);
• 2. powiatu bełchatowskiego (ok. 51 373 operatów – 229 mb.);
• 3. powiatu poddębickiego (ok. 28 052 operatów – 185 mb.);
• 4. powiatu radomszczańskiego (ok. 8080 operatów – 45,3 mb.);
• 5. powiatu radomszczańskiego (ok. 17 550 operatów – 98,5 mb.);
• 6. powiatu radomszczańskiego (ok. 12 220 operatów – 68,6 mb.);
• 7. powiatu radomszczańskiego (ok. 20 950 operatów – 117,6 mb.);
• 8. powiatu rawskiego (ok. 9400 operatów – 44 mb.);
• 9. powiatu wieruszowskiego (ok. 200 operatów – 35 mb.);
• 10. powiatu zgierskiego (135 mb. operatów odpowiadających formatowi A4; formaty większe od A4 stanowią wielokrotność formatu A4).

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości od 200 zł do 20 tys. zł można składać do 20 listopada br. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty będą: cena (60%) i okres gwarancji (40%).

Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskie w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, projekt pn. „Budowa systemu informacji przestrzennej wspierającego świadczenie e-usług przez powiaty z terenu województwa łódzkiego”.

Ogłoszone pod koniec czerwca br. zamówienie na ten sam przedmiot zostało unieważnione 7 października z powodu zbyt drogich ofert. Wszystkie propozycje przekroczyły budżet zamawiającego, w niektórych przypadkach nawet 6-krotnie. Łączna suma najtańszych ofert wyniosła 4,7 mln zł, podczas gdy zamawiający gotowy był wyłożyć 2,9 mln zł (bez uwzględnienia części 2 oraz 9). I – jak uzasadnia zamawiający – niemożliwe było podniesienie kwoty zaplanowanej na sfinansowanie zamówienia do ceny wskazanej w najkorzystniejszej ofercie lub ofercie z najniższą ceną.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wysokie ceny zazwyczaj nie biorą się z powietrza tylko z wymagań Zamawiającego i zakresu pracy. Jeśli są one wysokie, obejmują często wiele nie potrzebnych, a czaso i praco chłonnych czynności to ogłaszanie kolejnych przetargów, bez weryfikacji wymagań lub budżetu jest po prostu stratą czasu zarówno Zamawiającego jak i potencjalnych Wykonawców. @lodzermensch te prace nie polegają tylko na skanowaniu

W niektórych łódzkich ośrodkach nadal istnieje praktyka kserowania niektórych części dokumentacji i roznoszenia po innych działach kopii w tym czasie mogliby cały operat zeskanować

Przy odrobinie Organizacji i efektywnego wykorzystywania czasu pracownicy większości ośrodków Sami by zeskanowali

a to ciekawe kto się ugnie. Czy Zamawiający dosypie kaski czy towarzystwo przeliczy budżety? To w przypadku tych wszystkich na które w ogóle jakiekolwiek oferty wpłynęły. A w Bełchatowie cytując klasyka... "nie będzie niczego"

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt